Adana Ekipleri Ligin Farklı Noktalarında

Adanaspor

Koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir süre maç yapamayan ve antrenmandan uzak kalan spor kulüpleri, ciddi ve kritik bir döneme giriş sağlıyorlar. TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana ekipleri ise bulunduğu mevkiler sebebiyle farklı durumlar yaşıyor.

Zirvede 7 takım iddiasını sürdürmüş olsa da, geriye kalan 6 haftada kimin şampiyon olacağı hala merak konusu durumunda. Süper Lig vizesi almaya yakın olan ekipler arasında ise Hatayspor, Erzurumspor, Bursaspor geliyor.

Adana Demirspor, Akhisarspor ve Fatih Karagümrük ekipleri ise bu süreçte ilk 4 ekibin arkasından gelen iddialı takımlar arasında yer alıyor. Öte yandan ligde düşme potasına çok yakın ekipler arasında da diğer bir Adana temsilcisi olan Adanaspor geliyor.

Galibiyet Almak Zorunda

Ligde geride kalan 28 haftanın sonrasında, koronavirüs salgını sebebiyle oynanmamış olan 6 haftada, kimin zirveye yerleşeceği heyecanlı bir bekleyişe neden oluyor. Bu dönemde Adanaspor ekibi de kalan maçlarından galibiyetle ayrılarak, alt lige düşmemek için çaba sarf etmiş olacak.

Adana Demirspor ligde 45 puanla 4’üncü sırada yer alırken, turuncu beyazlı ekip ise 20 puan ile ligde kalmak için çaba sarf edecek. Adana ekibinin düşme potasından kurtulabilmesi için ise kalan 6 haftada galibiyet edinmesine zorunlu gözüyle bakılıyor.

Güncel Yazılar