Adana Demirspor Taraftarından Tepki Yağdı

Adana Demirspor

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor ekibinin taraftarlarından, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a tepki yağdı. Sosyal medya hesabı üzerinde yeni stadın adına ilişkin paylaşım yapan siyasetçi ciddi anlamda eleştiriye maruz kaldı.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, yeni Adana Stadı’na ilişkin yapmış olduğu açıklamalarla gündem oldu. Siyasetçi Adana Demirspor ekibinin taraftarlarından tepki aldı.

Stadın koltuk montajı aşamasında, koltuk renklerinin ne olacağı sık sık tartışılmaktaydı. İlk olarak kırmızı beyaz olarak belirlenen renklerde, beyaz koltukların montajına ise başlandığı öğrenildi. Fakat sonrasında koltuk renkleri, Adana Demirspor taraftarlarının tepkisi üzerine, Mavi-Lacivert ve Turuncu-Beyaz olarak değiştirildi.

Bu Durum Adanalıları İlgilendirir

Konuya ilişkin açıklama yapan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Adana’nın güzel bir stadyuma kavuştuğunu söyledi. Ayrıca stada bir de isim gerekli olduğunu ifade ederek, isim için Adana Alparslan Türkeş Stadyumu’nu önerdi. Tüm takipçileri ve sevenlerinden de bu isme sahip çıkmasını beklediğini belirtti.

Konuya ilişkin konuşan gazeteci Ergün Kara da, Türkeş’in adının Ordu’dan başlatılarak, Adana’ya uzanan tartışmaya itilmesinin yanlış olduğunu yorumladı. Söz konusu durumun Adana meselesi olduğunu ve onları da ilgilendirmediğini ekledi. İkili arasında karşılıklı bir tartışmaya dönüşen bu duruma, mavi lacivertli taraftarlardan da tepki geldi.

Güncel Yazılar