Adana Demirspor Kulübü’nden Futbolcular İçin Yasak Geldi

Adana Demirspor

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Türkiye’de de 10 binden fazla vaka sayısının belirlenmesinin ardından, spor kulüpleri de kendi bünyelerinde çeşitli tedbirlere yöneldi. TFF 1. Lig ekiplerinden olan Adana Demirspor Kulübü Yönetimi de, futbolcuları için yurtdışına çıkış yasağı getiren kulüplerden oldu.

Çin’de başlayan ve küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkemizde de 10 binden fazla olan vaka sayısı ve beraberinde gelen spor kulüplerinin pozitif çıkan testleri de, paniğe neden oldu.

Her spor kulübünün kendine göre almış olduğu koronavirüs salgınına ilişkin ise tedbirler söz konusu olmaya başladı. Özellikle de virüsün yurt dışı kaynaklı olması sebebiyle, pek çok ülkede de yurtdışı yasaklarının gelmesine neden oldu.

Bu anlamda Süper Lig ekiplerinden olan ve 4 büyükler arasında yer alan Beşiktaş Jimnastik Kulübü de, sporcularının sağlığını korumak ve tedbir amaçlı göndermemek adına kulübünde yurtdışı yasağı getirme kararı almıştı.

Programlar Uygulama Aşamasında

Bir karar ise bu süreçte Adana Demirspor Kulübü ile geldi. Adana temsilcisi ekip, futbolcuları için yurtdışına çıkış yasağı getirdiğini bildirdi. Kadroda bulunan 19 oyuncunun da Adana’da teknik heyetin hazırlamış olduğu çalışma ve diyet programına uyarak kendilerini olası maçlara hazır tuttuklarını vurgulandı.