Adana Demirspor Kulübü İhtiyaç Sahipleri İçin Yardım Kampanyası Düzenliyor

Adana Demirspor

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyanın ve spor gündeminin ana başlıklarından biri halini aldı. Bu süreçte küresel çaplı bir kriz olan salgın ile ilgili pek çok da yardım kampanyası başladı.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, tüm dünyada olumsuz etkilerini göstermeye devam ediyor. Türkiye’de de her geçen gün vaka sayısının hızla artmakta olduğu salgın sürecinde, hem hükümet hem de spor kulüpleri pek çok farklı destekler yürütmeye devam ediyor.

Özellikle 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanları olumsuz yönde etkileyen hastalıkta ihtiyacı olan kişilere uzanan yardım ellerinden biri de TFF 1. Lig ekiplerinden olan Adana Demirspor oldu.

6 Bin Aileye Kumanya Dağıtımı

Adana Demirspor yöneticileri, futbolcular ve çalışanları ile bir araya gelerek, tüm ülkenin zorlu zamanlardan geçtiği süreçte, yardıma ihtiyacı bulunan kişilere ulaşmaya çabalayacak.

Kulüp Başkanı olan Murat Sancak da, konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, Adana Demirspor yönetim kurulu, futbolcular ve çalışanlar olarak kendi içlerinde bir kampanya başlattıklarının duyurusunu yaptı. Bu kampanya dahilinde 6 bin adet kumanya Adana Kızılay aracılığıyla ihtiyaç duyan kişilere verilecek.