Adana Amatör Spor Kulüpleri Kararı Bekleniyor

Adana Amatör Spor Kulüpleri

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını özellikle de spor faaliyetlerinin etkilenmesine neden oldu. Türkiye’de de uzun bir süre oynanmayan mücadelelerde, kısmi olarak kademeli başlangıç yaşandı. Fakat yerel futbol liglerinin oynanmış olduğu sezon içerisinde altyapı ligleri için farklı kararlar çıktı. Üst lige çıkacak takımın ise hangisi olacağı merak ediliyor.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle askıya alınan liglerde, Süper Lig ve 1. Lig için başlangıç söz konusu oldu. 2 ve 3’üncü ligler için ise başlangıç tarihi 18 Temmuz olarak belirlendi.

Amatör küme liglerinin başlangıcına ilişkin ise Türkiye Futbol Federasyonu iptal kararı aldı.

Alınan karar doğrultusunda ikinci amatör küme ve U19 ikinci küme alt yapı liglerinin iptali Adana temsilcilerini de etkiledi.

Bu süreçte ise Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na ilişkin bir eleştiri geldi. ASKF yöneticilerinin umut verdiği ifade edildi. Fakat herhangi bir kulübün üst lige çıkmasına ilişkin de bilgisinin tekrardan açıklanması gerektiği belirtildi.

Hazırlık Yapılması Gerekir

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından açıklanması beklenen takımın, ona göre hazırlıklarının yapılacağı da yine ifade edilenler arasında yer aldı.

Kulüplerin de bir an önce alınan karara göre hareket ederek, yeni sezona hazırlıklarını sürdürmesine dikkat çekildi.

Güncel Yazılar