Yunus Akgün Milli Takım’a Çağırılıyor

2021/2022 sezonunun en parlak performanslarından birini göstermeye devam eden ve bu sezon gösterdiği performansla taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin takdirini kazanan Yunus Akgün, Ay-Yıldızlı formaya kavuşacak gibi görünüyor. Basında yer alan haberlere göre A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Avrupa Kupası Play-Off elemelerinde genç oyuncuyu kadroya ekleyecek.

Yunus Akgün’e Müjdeli Haber

Geçen sezon Galatasaray’dan kiralık olarak katıldıktan sonra TFF 1.Lig’de gösterdiği başarılı performansla kendisini taraftarlara kabul ettiren Yunus Akgün, bu sezon da Süper Lig’de Adana temsilcisinde şahane bir performans sergilemeyi başardı.

Teknik Direktör Vincenzo Montella tedrisatında çok etkili ve delici bir oyuncu haline gelen Yunus Akgün, takımının hücumdaki en önemli silahlarından birisi haline gelirken, bu durum Galatasaray taraftarını hem üzdü hem sevindirdi

Galatasaray’ın içinde bulunduğu durum nedeniyle oldukça öfkeli olan Sarı Kırmızılı taraftarlar, Yunus Akgün’ün gösterdiği performansı öne sürerek kadro mühendisliğinin yanlış yapıldığını öne sürdüler. Genç oyuncunun bitiricilik konusundaki performansıyla birlikte çılgına dönen taraftarlar, Adana Demirspor ile Galatasaray’ın arasında oynanan ve Yunus’un birbirinden güzel 2 golüyle Adana Demirspor’un kazandığı maçtan sonra oyuncuya destek olmuşlardı.

Bununla birlikte Yunus Akgün sadece Galatasaray maçında değil tüm sezon boyunca Süper Lig’de çok etkili bir performans gösterdi ve attığı goller ile yaptığı asistler sayesinde takımına puan veya puanlar getiren oyunculardan birisi olmayı başardı.

Bu performansı sonrasında Milli Takım’a yükseleceği düşünülen Yunus Akgün ile alakalı basına yansıyan son haberlere göre Stefan Kuntz, genç yeteneği bir sonraki Milli Takım kadrosuna davet etmeye hazırlanıyor.

Değerli Kılan

Bu noktada Yunus Akgün’ün Milli Takım’ı kesinlikle hak ettiğini ve orada göstereceği performansın Adana Demirspor formasıyla gösterdiği performansın seviyesinde ve hatta daha üstünde olmasını dilemekten başka söylenecek söz yok.

Bununla birlikte 21 yaşındaki oyuncunun bu kadar değerli olmasının altındaki sebepleri de anlamak gerekir. Zira Yunus Akgün, uzun zamandan beri Galatasaray forması giyiyordu ve örneğin Bartuğ Elmaz kadar da az süre alan bir oyuncu değildi.

Galatasaray’ın Adana Demirspor’da forma giyen genç oyuncusu için ilk olarak TFF 1.Lig’de gösterdiği başarılı performansın önemli bir referans olduğunu söylemek herhalde yanlış olmaz. Kendisine güveni gelen ve yapabileceklerine kendisi de ikna olan Yunus için bu performans kritik bir eşik oldu.

Bununla birlikte Yunus için bir diğer avantaj da Fatih Karagümrük maçında attığı golden sonra gönderme yaptığı hocası Vincenzo Montella’nın varlığı oldu. Daha skora bu kadar katkı yapamazken bile genç oyuncunun yeteneklerinde sorgulamaya gitmeyen ve onu kullanmakta ısrarcı olan Montella, Mario Balotelli’den sonra bir oyuncusunu daha Milli Takım’a gönderecek gibi görünüyor.

Yunus Akgün için bunca güzel şeyden sonra oyuncunun Galatasaray seviyesinde halen daha performans göstermediğini ve asıl belirleyici olanın o performans olacağını da söylemek gerekebilir.