Adana Demirspor 3 Oyuncuyu Kiralıyor

Süper Lig’de ara transfer döneminin en hareketli takımlarından birisi olan ve peş peşe anlaşmalar duyuran Adana Demirspor, kısa vadede kullanmayı planlamadığı oyuncularını da forma şansı bulabilecekleri takımlara kiralamayı hedefliyor. Adana temsilcisinde 3 oyuncunun TFF 1.Lig’de oldukça iddialı bir kadro kurmayı başaran Tuzlaspor’a kiralanacağı ifade ediliyor.

Tuzlaspor’a Piyango

Bu sezonun Süper Lig’deki en başarılı takımlarından birisi olan Adana Demirspor, ara transfer dönemini oldukça hızlı geçiriyor. Kadrosuna birçok ekleme yapan ve alternatifli bir kadroya sahip olmayı başaran Adana Demirspor, kısa vadede kullanmayı düşünmediği oyuncularını da forma şansı bulabileceği bir takıma kiralamayı hedefliyor.

Sezon başında Sedat Şahintürk ile Tayfun Aydoğan’ı kiralık olarak gönderdiği Tuzlaspor ile yakın ilişkileri bulunan Adana Demirspor, ara transfer döneminde Francis Ezeh’i kiralık olarak İstanbul temsilcisine göndermişti.

Ara transfer döneminde Fransız temsilcisi Lille’den bedelsiz olarak transfer ettiği Mustafa Kapı’yı daha fazla süre alabilmesi adına Tuzlaspor’a göndermek konusunda planlamalar yapan Adana Demirspor, Metehan Mimaroğlu ve Sinan Kurt’u da Tuzlaspor’da forma giymeleri için kiralamayı planlıyor.

Hatırlanacağı üzere Metehan Mimaroğlu, takımdan ayrılmak istediği yönünde yaptığı görüşme sonucunda Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak tarafından kadro dışı bırakılmıştı.

Üçüncü isim olan Sinan Kurt ise bu sezon Adana Demirspor’un sıkça kullandığı bir isim olmakla birlikte, hastalandıktan sonra formdan düşmüş ve istediği kadar süre bulamamıştı.

Galatasaray’ı Yıkanlar

Tuzlaspor ile Adana Demirspor arasındaki bu iyi ilişkiden TFF 1.Lig ekibi Tuzlaspor’un oldukça iyi faydalandığı bir gerçek.

Bu sezonu gidişatını devam ettirebilirse orta sıralarda tamamlaması mümkün gözüken İstanbul temsilcisi, Ezeh gibi önemli ve 1.Lig’de iş yapabilecek bir oyuncuyu kadrosuna kiralık olarak katarak güç kazandı.

Bununla birlikte Adana Demirspor ile Tuzlaspor arasındaki bu ilişkinin ve kiralıkların en olumsuz etkilediği kulüp ise Galatasaray oldu.

Zira Galatasaray, Adana temsilcisi ile oynadığı müsabakada bu sezonun başında Adana Demirspor’a kiralık olarak tekrar gönderdiği Yunus Akgün’ün attığı 2 golle mağlup olmuş ve bu durum oldukça fazla eleştiriye yol açmıştı.

O dönem yine bir Adanalı olan Fatih Terim takımın başındaydı ancak Galatasaray’ın kötü gidişatı nedeniyle Fatih Terim ile yollar ayrılarak Domenec Torrent takımın başına getirildi. Torrent Süper Lig’deki ilk 3 maçından mağlup ayrıldıktan sonra verilen arada takımı daha iyi analiz edebilmek için Tuzlaspor ile bir hazırlık maçı düzenletti.

Ancak Süper Lig maçında yaşanana benzer bir durumu yaşayan Galatasaray, Tuzlaspor ile oynadığı maçta bu sefer Adana Demirspor’un Tuzlaspor’a kiralık olarak gönderdiği Francis Ezeh’in 3 golü ve Sedat Şahintürk’ün 1 golü ile etkili oyununa engel olamadı.

Eğer basında yer alan iddialar doğruysa Adana Demirspor’dan Tuzlaspor’a kiralık olarak gidecek oyunculardan birisi olan Mustafa Kapı da Galatasaray altyapısından yetişen bir oyuncuydu.