Adana Demirspor Transferde Durmuyor

2021/2022 sezonunda Süper Lig’in en başarılı takımlarından birisi olan Adana Demirspor, ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Alper Uludağ, İsmail Çokçalış gibi isimleri kattıktan sonra orta sahaya da takviye yapmak için arayışlarda olan Adana Demirspor, aradığı ismi Fatih Karagümrük’te buldu. Şimşekler, 27 Ocak 2022 günü yaptığı duyuruda Erhun Öztümer’i kadrosuna kattığını açıkladı.

Adana Demirspor’dan Bir Takviye Daha

2021/2022 sezonunda uzun bir aradan sonra geri döndüğü Süper Lig’de harika bir performans gösteren Adana Demirspor, kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Erhun Öztümer, İngiliz altyapısında yetişmiş ve uzun bir süre İngiltere’de top koşturmuş olmanın faydalarını tekniğini göstererek yaşıyor ancak boyunun kısa olması nedeniyle çok ciddi bir dezavantajı da bulunuyor. 1.60 m boyundaki Erhun Öztümer adına bir diğer problem ise oyuncunun oyun yapısıyla alakalı gibi görünüyor.

Öyle ki Erhun Öztümer’in teknik bir yapısı olmasına rağmen 30 yaşındaki oyuncunun topla teması konusunda problemleri bulunuyor. Bazı pozisyonlarda topu ayağından çıkarmaması nedeniyle atakların heba olmasına neden olan Erhun Öztümer, bu nedenle takım arkadaşlarından dahi tepki alabiliyor.

Topla olan ilişkisini Vincenzo Montella yönetiminde biraz daha kısaltması durumunda çok faydalı olabilecek bir oyuncu olan Erhun Öztümer’in aynı zamanda Adana Demirspor’un 10 Numara bölgesinde önemli bir alternatif daha olacaktır.

Önümüzdeki sezon daha da daralacak bir yabancı sınırlamasının varlığı da düşünüldüğünde Adana Demirspor’un Fatih Karagümrük’te forma giymeyen bir oyuncuyu kadrosuna katmış olmasından bir problem yaşaması çok mümkün gözükmüyor.

Bununla birlikte Younes Belhanda’nın veya Lucas Castro’nun takımdan ayrılması durumunda daha da değerli bir alternatif haline gelebilecek Erhun Öztümer’in önce bu sezonun geri kalan kısmını sonrasında da kendisine gelen şansları iyi değerlendirmesi gerekiyor.

Adana Demirspor’un 10 Numara bölgesinde oyuncuları var olmasına rağmen Erhun Öztümer’i de kadrosuna katmış olması açıkçası gelecek sezon daha da daralacak yabancı sınırlamasıyla alakalı gibi duruyor.

Yerli Transfer Politikası

Ara transfer döneminde ilk olarak Lille’de forma giyen Mustafa Kapı’yı kadrosuna katarak ilk icraatını yapan Adana Demirspor, savunmasını da iki bekle güçlendirmeyi başardı. Konyaspor’dan Alper Uludağ ile Bursaspor’dan ayrılan İsmail Çokçalış’ı renklerine bağlayan Adana Demirspor, 4’üncü takviyesini de Fatih Karagümrük’ten Erhun Öztümer’i transfer ederek yaptı.

İngiltere temsilcisi Charlton Athletic’de forma giydikten sonra Türkiye’ye geri dönen Erhun Öztümer, Fatih Karagümrük ile sözleşme imzalamıştı. 30 yaşındaki 10 numara, bu sezon Fatih Karagümrük’te 18 Süper Lig maçında 793 dakika süre almış ve bu süreçte 2 asist yapmayı başarmıştı.

Son dönemlerde ilk 11’deki formasını kaybeden ve gözden düşen Erhun Öztümer, sezonun geri kalanında Adana Demirspor’un başarısı için ter dökecek. Adana Demirspor’dan yapılan duyuruya göre 30 yaşındaki oyuncuyla 1.5 yıllık opsiyonu da bulunan bir sözleşme imzalandı.