Süper Lig Ekiplerinin Gündemindeki Mert Müldür Kariyeri

Süper lig ekiplerinin yakından takip ettiği isimlerden birisi olan 24 yasındaki Mert Müldür bu sezon transferin önemli isimleri oldu.

Süper lig de 23. Şampiyonluğunu ilan eden sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da yönetim. Gelecek sezon kadro planlaması üzerinde çalışmalarına tüm hızı ile devam ederken bu sezon ki performansı ile en çok transfer teklifi gelen isimlerden olan 22 yasındaki Fransız sağ beki Sacha Boey’ in yerine düşünülen isim 24 yasındaki Mert Müldür oldu.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ de Ferdi Kadıoğlu’ nun belirsizliği nedeni ile takım da alternatif isimlere yönelirken ilk isim yerli olduğu için Mert Müldür olmuştu.

İki süper lig ekibinin de peşinde olduğu 24 yasındaki milli sağ bek Mert Müldür bu sezon çok fazla forma giyemeyerek yeşil sahalardan uzak kalmıştı.

Transfer döneminde her zaman süper lig ekipleri ile adı geçen 24 yasındaki milli sağ bek Mert Müldür yasadığı ağır sakatlık sonrasında bu sezon forma giyme sansı elde edemedi.

Kariyerine İtalya’ da Sassuolo’ da devam eden genç oyuncu artık İtalyan ekibinden de ayrılmaya sıcak bakıyor. Bu sezon da çok fazla forma giyme şansı bulamadığı takımdan ayrılmak isteyen genç oyuncu için kulübü de kolaylık sağlayacak gibi duruyor.

FORMA GİYMEYE BAŞLADIĞI AN MİLLİ TAKIMDAKİ YERİNE GERİ DÖNER

24 yasındaki milli sağ bek Mert Müldür bu sezon yaşadığı ağır sakatlık sonrasında yeşil sahalardan uzak kalmak zorunda kaldı.

Milli takımın da sağ bek in de görev alan genç isim tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ‘in o zamanlar milli takım da vaz geçmediği isimlerden birisiydi.

24 yasındaki milli sağ bek Mert Müldür sağ bekte görev adlığı kadar sağ kanatta önde de forma giye biliyor. Sağ ayağını etkili kullanan genç isim uzun boyu ve fiziksel gücü ile ikili yakın mücadeleler de ayakta kalıyor.

Genç oyuncunun en büyük sıkıntısı son pas ve tercihleri oluyor diye biliriz. Adam eksiltmesi driplingi ile iki yönlü bir bek olan Mert Müldür bu sezon forma giyemediği için ne durumda olduğunu tam anlamı ile anlamak zor olacak.

Bu geçirdiği sakatlığı sonrasında aslında iki süper lig ekibi de transfer de temkinli yaklaşıyor diye biliriz.

MERT MÜLDÜR İSTATİSTİKLERİ NASIL?

24 yasındaki milli sağ bek Mert Müldür kariyerine İtalya ‘ da Sassuolo’ da devam ediyor. 1,84 boyundaki genç isimin güncel piyasa değeri 4 Milyon Euro civarında.

Kulübü Sassuolo ile 2024 yılına kadar sözleşmesi devam ede Mert Müldür bu sezon takımı ile 3 karşılaşmada süre ala bildi. Gol ve asist katkısı sağlayamayan genç isim A Milli takım ile uluslar liginde 3 karşılaşmada süre alırken 1 asist katkısı sağlamıştı.