Fenerbahçe’nin Peşinde Olduğu Wilfried Zaha Serbest Kaldı

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Spor Toto Süper Lig’de sezonu ezeli rakibi Galatasaray’ın gerisinde ikinci sırada tamamlayarak sezonu 2. Sırada tamamlamış olsalar da sezonu Türkiye Kupası ile tamamlayarak uzun süre sonra taraftarlarına kupa heyecanı yaşattılar.

Yeni sezon öncesinde sarı lacivertli takım da Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına İsmail Kartalı getiren Fenerbahçe yeni sezon da mutlak şampiyonluk için büyük savaş verecekler.

Süper lig de istediğini elde edemeyen sarı lacivertli takım yeni sezon için kolları sıvayarak transfer 37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko ile 2 yıllık bir sözleşme imzalayan ve büyük ses getirdiler.

Kadrosuna takviyeler tapmaya devam edecek olan sarı lacivertli takım ayrılacak isimler ile de görüşmelerine devam ediyor. Çalışmalarına son sürat devam eden sarı lacivertli takım Fenerbahçe 30 yasındaki Fildişi sahili sol kanat oyuncusu Wilfried Zaha’ nın geçtiğimiz haftalarda yıldız ismin menajeriyle İstanbul’ da bir görüşme gerçekleştirmişlerdi.

Wilfried Zaha’yı kadrosuna katmak için yıldız futbolcunun menajerini İstanbul’a getiren Fenerbahçe Yönetimi, yüklü miktardaki transfer maliyeti sonrasında beklemeye geçtiler.

Fildişi Sahilli yıldızın 10 milyon Euro imza parası istediği ve bu talebinde indirime yanaşmadığı gerekçesi ile transferde sarı lacivertli takımın beklemede kalsalar da oyuncunun Crystal Palace’ da ki sözleşmesi de sona erdiği için artık serbest kaldı.

Kariyerine Avrupa’ da devam etmek isteyen ve şampiyonlar liginde forma giymek isteyen Wilfried Zaha bu gidiş ile Suudi Arabistan’ın yolunu tutacak gibi.

ŞAMPİYONLAR LİGİNDE OYNAMAK İSTİYORSA FEDAKARLIK YAPMAK ZORUNDA

İngiliz ekibi olan Crystal Palace’ da ki sözleşmesi de sona erdiği için artık serbest kalan 30 yasındaki Fildişi sahili sol kanat oyuncusu Wilfried Zaha kariyerine Avrupa da devam etmek istese de beklediği yıllık ücret ve imza paraları ile bunu zorlaştırıyor.

Kariyer sonuna gelen artık son imzasını atacak olan bir oyuncu için 10 milyon Euro imza parası yıllık ücret ve daha fazlası biraz fazla bir beklenti gibi.

Sarı lacivertli takımın Fenerbahçe’ nin uzun süredir takip ettiği listesinde olan isimlerden birisi olan tecrübeli golcü talepleri sonrasında transferi çıkmaza sürüklemişti.

Yüksek imza paraları yıllık ücretler sonrasında İtalyan ekibi Lazio ‘nun da peşinde olduğu oyuncu Avrupa kariyerini bu beklentileri sonrasında unutması gerekiyor.

Suudi Arabistan ‘ dan beklediğinin daha fazlasını da alması muhtemel olan Wilfried Zaha büyük olasılık ile Avrupa defterini kapatacak gibi.

AVRUPA’ DA BİRÇOK TAKIMIN LİSTESİNDE YER ALASA BEKLENTİLER YÜKSEK

Wilfried Zaha kariyerinde ki son imzayı nereye atacağı henüz belli değil. Crystal Palace ile sözleşmesi sona erecek olan oyuncu transfer olacağı takımdan hem imza parası hem de yüklü yıllık ücret bekliyor.

Avrupa ‘ da Paris Saint – Germain ve Lazio’ nun adı sık geçse de Fenerbahçe ‘nin de büyük ilgisi vardı ki beklentiler sonrasında transfer rafa kalkmıştı.