Seyhan Belediyesi’nin Düzenlediği Ayak Tenisi Turnuvası Büyük İlgi Gördü

Adana denildiği zaman herkesin aklına deli dolu ve eğlenceli bir şehir geliyor. Bu güzel şehirde spora duyulan ilginin de bir hayli fazla olduğunu ifade edebiliriz. Adana’yı Süper Lig’de Adanaspor ve Adana Demirspor temsil ediyor. Ayrıca, şehrin kadın basketbol takımının da bir hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Adana’da yaşayan insanların spora son derece meraklı olduğunu keşfeden Seyhan Belediyesi güzel bir organizasyona imza attı. Ödüllü ayak tenisi turnuvası ilk defa 2021 yılında düzenlenmişti. Bu yıl ikincisi düzenlenen bu organizasyona ilgi geçen yıla kıyasla biraz daha fazla idi.

Turnuvanın Finali Ne Zaman?

Seyhan Belediyesi’ne ait Gürselpaşa Halı Saha Tesisleri’nde düzenlenen bu organizasyonun başlama vuruşunu Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay gerçekleştirdi. 50 takım ve 200 sporcunun mücadele ettiği bu organizasyona ilgi zannedilenden çok daha fazla oldu. Son derece renkli görüntülere sahne olan bu organizasyonun finalinin ne zaman gerçekleştirileceği merak konusu!

Seyhan Belediyesi Ödüllü Ayak Tenisi Turnuvası; dört gün boyunca devam edecek. Organizasyonun final maçları 26 Mayıs 2022 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Final maçını çok sayıda kişinin yerinde takip etmesi bekleniyor.

Seyhan Belediye Başkanı Organizasyon Hakkında Olumlu Yorumlar Yaptı

Organizasyonun başlama vuruşunu gerçekleştiren Akif Kemal Akay; Adana’da bu tür etkinlikler gerçekleştirmenin öneminden bahsetti. Akay’a göre insanlar hayatları boyunca spor yapmalılar! Spor sayesinde kötü alışkanlıklarından kurtulabilirler. Hem bedensel hem de ruhsal açıdan kendilerini iyi hissetmek adına spor yapmaları verecekleri en doğru karar olacaktır. Ayrıca, insanlar; yine spor sayesinde sosyalleşme şansını elde ederler.

Akif Kemal Akay; yaptığı konuşmada Covid-19 dönemi boyunca insanların evlerinde kaldıklarını ve asla sosyalleşemediklerini dile getirdi. Ancak, hayatın normale dönmesiyle beraber sosyalleşme çalışmaları da hız kazandı. Akif Kemal Akay; Seyhan Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu bu etkinliğin son derece önemli olduğundan bahsetti. Şehir olarak spora ve sporcuya çok önem verdiklerini dile getirdi. Buna ek olarak, konuşmasını bitirirken organizasyona katılan sporculara çok teşekkür etti.

Ayak Tenisi Nasıl Oynanır?

Ayak tenisi; en zevkli spor kategorilerinin başında gelir. Birçok futbol takımının antrenmanlarında ayak tenisi oynadığı bilinir. Tekli, ikili ve üçlü takımlar halinde oynandığını ifade etmek gerekir. Doğu Avrupa’nın dünyaya kazandırdığı oldukça eğlenceli bir spordur. Oyuncuların ayak tenisi sırasında topa elleri ve kolları ile dokunmaları kesinlikle yasaktır. Fakat, omuzlar da dahil olmak üzere vücutlarının diğer kısımları ile dokunabilirler. Kuralları son derece basit bir oyundur. Takımların üç dokunuş ve yerde iki zıplama yapma hakları vardır.

Her takımda en çok üç oyuncunun yer aldığı bir oyundur. Takımların kazanmak adına 15 puana ulaşmaları gereklidir. Ayrıca, üç as oyuncunun yanı sıra iki de yedek oyuncu mevcuttur.