Seyhan Belediyesi’nden Paraşüte Tam Destek

Seyhan Belediyesi’nin büyük katkılarıyla, Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2021 Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası Adana’yı rengarenk yaptı.

Türkiye’nin en prestijli müsabakalarından olan Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası geçtiğimiz yıllarda Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu (FAI) tarafından akredite edilmişti. Bu yıl bu şampiyonaya yapılan başvuru kategorisinde rekor kırıldı.

Asıl amacı Yamaç Paraşütü Hedef Milli Takımında görev alacak paraşütçüleri seçmek ve Türkiye’ye yamaç paraşütü branşını tanıtarak daha fazla sporcu kitlesine ulaşmak olan Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası şubat ayının 5’i ile 7’si arasında Seyhan Belediyesi’nin katkılarıyla Çukurova’nın Rüzgarlıtepe bölgesinde düzenlendi.

Tüm Zamanların Rekoru Kırıldı

Türkiye’nin en prestijli müsabakalarından olan Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası geçtiğimiz yıllarda Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu (FAI) tarafından akredite edilmişti. Bu yıl bu şampiyonaya yapılan başvuru kategorisinde rekor kırıldı. 228 başvuru ile tüm zamanların en yüksek başvuru sayısı oldu.

23 farklı ilden 70 sporcu, gökyüzünden süzülerek hedefe ulaşmak için mücadele etti. Yarışmalar sonucunda, erkeklerde Harun Karateke birinci, Emre Aktepe ikinci ve Ali Zaimoğlu üçüncü olurken; kadınlarda Özlem Bag birinci, Kübra Cengiz ikinci ve Merve Kaya üçüncü oldu. Dereceye giren sporculara ödülleri, müsabaka alanında yer alan protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Adana’da Her Spor Var

Şampiyona’nın birinci gününde yarışmacılara eşlik eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, basın mensuplarına verdiği demeçlerde birçok kez Adana ilinin çeşitli spor branşları için uygun bir şehir olduğunu ve bu branşların gelişmesi için her zaman sporseverlerin arkasında olduklarını belitti.

Gerek iklim koşulları gerek coğrafi özellikler gerekse de köklü spor geçmişi sebebiyle neredeyse tüm yıl boyunca çeşitli spor dallarının rahatlıkla gerçekleştirilebildiği ender kentlerden biri olduğunu vurgulayan Akif Kemal Akay, günümüzde popülaritesi hızla artan sporlardan biri olan yamaç paraşütünün Adana’da yılın 10 ayında kolaylıkla yapılabileceğini söyledi.

Sözlerine Adana’nın bir spor kenti olması için her türlü desteği sunacaklarını belirterek devam eden Akay, sporculara da her türlü imkânın sağlanacağı konusunda söz verdi. Verdiği demeçte sözlerini şampiyonanın düzenlenmesinde ve hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm görevlilere ve tüm sporculara teşekkür ederek bitiren Akif Kemal Akay bir kez daha sporcular tarafından takdir topladı.