Sefer Hakan Olgun Tepkisini İstifayla Gösterdi

Sefer Hakan Olgun

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor Kulübü içerisinde beklenmeyen bir ayrılık durumu yaşandı. Turuncu beyazlı ekibin Yardımcı Antrenörü olan Sefer Hakan Olgun kulüpten ayrılma kararı aldı. Bunun sebebinin ise koronavirüs tehdidi altında çalışma zorunda bırakılması şeklinde açıklayarak Türkiye Futbol Federasyonu’na tepki gösterdi.

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasını olumsuz etkiledi. 19 Mart günü Türkiye’de ise tüm liglerde süresiz olarak askıya alınma kararı alınmıştı. Uzun bir dönemdir liglerin geleceğine ilişkin ise karar alınması bekleniyordu. Ve TFF Başkanı Nihat Özdemir’den 12 Haziran’da maçların başlayacağına ilişkin karar duyuruldu.

Alınan bu karara tepki gösteren kulüplerden biri de Adanaspor oldu. TFF 1. Lig’de mücadele eden kulübün Yardımcı Antrenörü Sefer Hakan Olgun ise bu süreçte çalıştırılmaya zorunlu bırakıldığı için istifa etme kararı aldığını açıkladı.

TFF’nin Önceliği Sağlık Değil Para

Eskişehirspor ekibinde forma giymiş ve şampiyonluk da yaşamış yardımcı antrenör, geçmiş süreçte kaleci antrenörlüğü görevinde de bulunmuştu. Uzun bir dönemden bu yana ise Adanaspor Yardımcı Antrenörü olarak görevinde bulunan Sefer Hakan Olgun, görevinden ayrılışını sosyal medya hesabından duyurdu.

TFF’nin önceliğinin insan sağlığı olmadığını ve parayı düşündüğünü açıklamalarında belirten Olgun, salgın döneminde zorunlu olarak çalıştırıldığı için işinden ayrıldığını bildirdi.

Güncel Yazılar