Sarıçam Belediyesi Spor Kulübü Başarılarıyla Göz Dolduruyor

Adana; Türkiye’nin en sempatik şehirlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bu güzel şehirde spora duyulan sevginin farklı bir boyutta olduğunu dile getirmeliyiz. Takdir edersiniz ki, Adana denildiği zaman insanların aklına Adanaspor ve Adana Demirspor geliyor. Ancak, şehirde futbol dışında popüler olan farklı sporlar da mevcut!

Sarıçam; Adana Büyükşehir Belediyesi’nin dört merkez ilçesinden birisi olmasıyla dikkat çeker. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ; göreve geldiği günden bu yana spora ve sporcuya yaptığı yatırım ile dikkat çekiyor. Uludağ’ın bu hareketleri ile takdir topladığını söylemek gerekir.

Durgunsu Kano Türkiye Kupası’nın Birincisi Sarıçam’dan Çıktı

default

Sarıçam Belediyesi Spor Kulübü’nün bünyesinde çok sayıda sporcu bulunuyor. Onlardan birisi de Ilgın Ekşioğlu! Ekşioğlu; geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de düzenlenen Durgunsu Kano Türkiye Kupası’na katıldı. Bu organizasyonda birincilik elde ederek hem ailesini ve antrenörlerini hem de Sarıçam’ı gururlandırdı.

Türkiye Kano Federasyonu; 2022 yılında düzenlemiş olduğu etkinlikler ile göz doldurdu. O etkinliklerden birisi de Durgunsu Kano Türkiye Kupası oldu. 10 ila 12 Haziran 2022 tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenen bu organizasyon büyük bir çekişmeye sahne oldu. Söz konusu organizasyona 23 kulüpten 210 sporcunun katıldığını ifade etmek gerekir. Yarışların her saniyesinde ciddi bir heyecan vardı. Tüm yarışmaların tamamlanmasının ardından dereceye giren sporculara ödül ve madalyaları teslim edildi.

Sarıçam Belediyesi Spor Müdürü Kadir Gül; ödül töreninde konuşma yaptı. Her şeyden önce, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a teşekkür etti. Bilhassa son yıllarda kano branşına yapılan yatırımların meyvesini verdiğini belirtti. Kano dışında diğer su sporlarında da buna benzer başarılar elde etmek istediklerini yineledi.

Sarıçam Belediyespor Kano Kategorisindeki Başarıları ile Dikkat Çekti

default

Sarıçam Belediyesi Spor Müdürü’nün yanı sıra Türkiye Kano Federasyonu Adana İl Temsilcisi Harun Akıllı da bir konuşma gerçekleştirdi. Yapmış olduğu konuşma sırasında bilhassa Sarıçam Belediyespor’un Türk kanosuna vermiş olduğu hizmetlerden bahsetti. Kulübün sporcularının başarısıyla yalnızca Sarıçam’ı değil tüm Türkiye’yi gururlandırdığını ifade etti.

Harun Akıllı; Adana’nın son yıllarda çok sayıda kano sporcusu yetiştirdiğini sözlerine ekledi. Adanalı sporcuların neredeyse tüm kano şampiyonalarından madalya ile döndüklerini belirtti. Geçmiş yıllarda Sakarya, Bursa, Eskişehir belediyelerinin kano şampiyonalarına önem verdiklerini ve sporcu gönderdiklerini dile getirdi. Ancak, Sarıçam Belediyesi’nin bu durumu değiştirdiğini ifade etti. Adana’nın bu branş başta olmak üzere birçok su branşına maddi ve manevi destekte bulunmasının bir Adanalı olarak kendisini de gururlandırdığını belirtti. İlçenin başarılarına önümüzdeki yıllarda da devam edeceğinden herhangi bir şüphesinin olmadığını sözlerine ekledi.

Kano; hem hafif hem de son derece portatif bir teknedir. Bu sporda amaç etabı suya düşürmeden bitirmektir. Ayrıca, parkuru ilk sırada bitirmek de bir diğer hedeftir. Türkiye’de farklı lokasyonlarda yapılabilen bir spordur.