ADANASPOR’DAKİ GELİŞMELER, YENİ SEZON HAZIRLIKLARI

2021 2022 Futbol sezonunda 1. Lig’de düşme korkusunu son ana kadar hisseden Adanaspor bu sezonun çalışmalarına erken başladı. Benzer bir kötü tecrübeyi yaşamak istemeyen Toros Kaplanları teknik ekipten kadro yapılanmasına, tesislerden altyapıya kadar hummalı bir çalışma yürütüyor.

Teknik Direktör Değişikliği ve Celil Yüksel’in Ayrılışı

2021 2022 futbol sezonunda takımı çalıştıran ve sözleşmesi bittiği için haziran ayının başında takımdan ayrılan Sait Karafırtınalar için bir teşekkür mesajı yayımlayan Adanaspor, bir hafta içerisinde yeni teknik direktörünü buldu ve Mustafa Kaplan ile 2022 2023 futbol sezonu sonuna kadar 1 yıllık anlaşma imzalandı. Bu arada kulüpten ayrılan Sait Karafırtınalar da aynı günlerde Boluspor ile anlaşma sağladı. Teknik direktörünü bulmasının hemen ardından transfer çalışmalarına yön veren Adanaspor’da gelecek ve gidecek oyuncuların kimler olacağı da şekillenmeye başladı.

2020 yılında Galatasaray’dan bonservisi ile birlikte alınarak kadroya katılan ve kulübün önemli oyuncularından olan Celil Yüksel, bonservisiyle birlikte Samsunspor’a gitti. Yaklaşık 1 milyon euro bonservis bedeli karşılığında takımdan ayrıldığı söylenen Celil Yüksel içinse tartışmalar devam ediyor. Kimileri mevcut ekonomik koşullarda 1. Lig için 1 milyon euronun çok ciddi bir bonservis getirisi olduğunu söyleyip Celil Yüksel’in satışını doğru bulsalar da kimileri ise kadronun değişmez elemanı olan ve henüz 24 yaşında olan başarılı orta saha oyuncusunun yerinin doldurulamayacağını veya doldurmak için elde edilen gelirden daha fazlasının harcanmak zorunda kalınacağını iddia etmekte. Taraftar da Celil Yüksel’in takımdan ayrılmasından dolayı oldukça mutsuz. Adanaspor ise, tıpkı Sait Karafırtınalar’ın ayrılışının ardından yaptığı gibi Celil Yüksel için de güzel bir veda mesajı yayımladı ve bunu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Bu paylaşımın altında da tartışmalar hala sürmekte, taraftarların çoğu özellikle Celil özelinde yönetime oldukça öfkeliler.

Adanaspor Futbol Akademisine Kayıtlar Başladı

Adanaspor’da 2022 2023 sezonu futbol akademisi için kayıt dönemi 13 Haziran Pazartesi günü başladı. 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 ve 2015 doğumlu çocuklar için geçerli olan kayıtlar Gündüz Tekin Onay Tesisleri’nde hafta içi saat 09:00 ile 17:00 arasında devam etmekte. Kayıt için gerekli evraklar nüfus cüzdanı fotokopisi, aile hekiminden alınacak sağlık raporu ve 200 TL kayıt ücreti ve 200 TL malzeme ücreti olarak belirlenmiş durumda. Akademiye kayıt olan çocuklar yaz boyunca hem eğlenceli aktiviteler gerçekleştirecekler hem de tecrübeli altyapı hocaları ile çalışma imkanı bulup futbolun temelini ve inceliklerini öğrenecekler. Akademi eğitimleri sırasında beğenilen yetenekler ise, ailelerinin de izni halinde Adanaspor altyapısına kaydedilip ücretsiz olarak Adanaspor bünyesine katılacaklar ve belki de gelecekte Türk futbolunun yeni yıldızlarına dönüşecekler. Adanaspor, sosyal medya hesapları vasıtası ile kayıt için gerekli bilgileri güncel olarak paylaşmakta olup ayrıca irtibat numaralarını da eklemekte ve aileleri talep etmeleri halinde süreç konusunda bilgilendirmektedir.