Murat Sancak Kalan Sürece İlişkin Açıklama Yaptı

Murat Sancak

TFF 1. Lig’de şampiyonluk için mücadele veren Adana Demirspor Kulübü’nün Başkanı Murat Sancak, kulübe ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ligde kalan 5 maç olduğuna dikkat çeken yönetici, çok zorlu geçeceklerini belirtti.

Koronavirüs salgını sebebiyle Mart ayında askıya alınan ligler, Haziran’ın 12’si itibariyle kademeli olarak başladı. TFF 1. Lig için belirtilen tarih de Türkiye Futbol Federasyonu kararıyla 19 Haziran olmuştu.

19 Haziran itibariyle kalan 6 haftalık mücadele sürecine başlayan 1. Lig ekiplerinde ise şampiyonluk savaşı ciddi bir şekilde devam ediyor.

Salgın nedeniyle verilen uzun aranın sonrasında galibiyet sevinci yaşamayı başaran Adana Demirspor ekibi de bu yolda şampiyonluk için önemli bir 3 puanı hanesine yazdırmıştı.

Mavi lacivertli kulübün yönetici ismi Murat Sancak ise, kalan sürece ilişkin açıklama yaptı. Son 5 maçın da zorlu geçeceğine dikkat çeken başkan, bundan sonraki sürece her maça tek tek bakılması gerektiğini belirtti.

Hedef Süper Lig

Her karşılaşmanın kendine özgü özellikleri bulunduğunun da altını çizen Murat Sancak, bundan sonra zayıf takımın olmadığını ifade etti.

Giresunspor’un da play-off iddiası olan bir takım olduğunu belirten Sancak, 5 adım sonrasında mutlu sona ulaşabilmek için de dileklerde bulundu. Ve Adana Demirspor Kulübü’nün de hedefinin belli olduğunu açıkça ifade ederek bunu Süper Lig olarak açıkladı.

Güncel Yazılar