Muhammed Şengezer’den Üzücü Haber

Muhammed Şengezer

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor ekibinin başarılı file bekçisi Muhammed Şengezer antrenman sırasında sakatlık geçirdi. Şimşek’i üzen bu durum, tam da maçların başlangıcına az bir zaman kala kulüp içinde endişe yarattı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de spor faaliyetlerinin de durma noktasına gelmesine neden oldu. 19 Mart tarihi itibariyle ülkede tüm ligler ise Gençlik ve Spor Bakanlığı kararı gereği süresiz olarak askıya alındı. Uzun bir dönem antrenman yapamayan ve maça çıkmayan sporcuların ise bu aranın ardından en büyük endişesi her zaman sakatlık oldu.

Antrenmanların tedbir gereği takım halinde yapılamadığı süreç içerisinde, bireysel olarak formlarını korumaya çalışan sporcular ise, antrenmanlara başladı.

Ameliyat Olacak

Türkiye’de futbol liglerine devam edileceği kararının ardından antrenmanlara başlayan TFF 1. Lig ekibi Adana Demirspor ekibinde ise üzücü bir sakatlık yaşandı.

Takımın başarılı file bekçisin Muhammed Şengezer gerçekleşen idman sırasında bir sakatlık geçirdi. Adana temsilcisi ekibi korkutan bu durumun ardından ise kulüpten açıklama geldi.

Adana Demirspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, kaleci Muhammed Şengezer’in antrenman sırasında gerçekleşen bir pozisyonda omzunun çıktığı belirtildi. Acil olarak hastaneye kaldırılan başarılı eldivenin, çekilen MR neticesinde ameliyat olmasına karar verildiği de ifade edildi.

Güncel Yazılar