Mehmet Altıparmak’tan Lig Kararı Değerlendirmesi

Mehmet Altıparmak

TFF 1. Lig’de mücadele eden Hatayspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, lige dönüş kararına ilişkin açıklamada bulundu.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de 19 Mart günü Gençlik ve Spor Bakanlığı kararı gereğince tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Sonrasında ise liglerin ne zaman başlayacağı büyük bir merak konusu olmuş ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından da Haziran ayına işaret edilme süreci başlamıştı.

Geçtiğimiz haftalarda ise TFF Başkanı Nihat Özdemir futbol liglerinin 12 Haziran’dan sonrasında başlayacağının duyurusunu yapmış, her lige de farklı bir tarih başlangıcı ayarlamıştı.

Oynayarak Şampiyon Olmak İstiyoruz

Alınan karara ilişkin TFF 1. Lig ekibi Hatayspor’un Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak açıklamada bulundu. Ligde lider konumunda yer alan ve şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan ekibin hocası, sahada kazanarak şampiyon olmak istediklerini söyledi.

Şu anki durumda ligin tescil edilmesi halinde kendilerinin şampiyon olacağını söyleyen teknik adam, böyle bir şampiyonluğu ise istemediklerini belirtti. Sahada kazanarak şampiyon olmak istediklerine dikkat çeken çalıştırıcı, ilk günden bu yana çalışmalara da devam ettiklerini ekledi.

Oyuncularla konuştuklarını ve oyuncuların hem mental hem de fiziksel olarak hazır olabilmeleri adına da konuştuklarının altını çizdi.

Güncel Yazılar