Marcao Paixao Gündeme Dair Önemli Açıklamalarda Bulundu

Marco Paixo

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Altayspor, sezondaki başarısı ile ön plana çıkan takımlardan biri oldu. Takımın gol kralı olan Marco Paixao ise gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte spor kulüpleri ise oyuncularına bireysel çalışmaları için program hazırlıyorlar. Evlerinde antrenman yapan ve formlarını koruyan sporculardan biri de Altayspor gol kralı Marco Paixo oldu. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan başarılı sporcu, koronavirüs salgınına karşı Türkiye’nin başarılı bir mücadele sergilediğine dikkat çekti.

Maske kullanımı bakımından Türkiye’yi, İspanya ve Portekiz ile kıyaslayan golcü sporcu, Türkiye’nin son derece iyi bir durumda olduğunu ekledi. Ülkede insanların işin ciddiyetini anladığını belirten sporcu, oradaki akrabaları ile konuştuğunda Türkiye’nin süreci iyi yönettiğini fark ettiğini belirtti.

Kalan Maçları Kazanmak İstiyoruz

İspanya’nın bu süreçte bazı kararları almakta geç davrandığı için de büyük bir felaket yaşadıklarını söyleyerek, orada feci ölümlere göz yumulduğunu ifade etti.

Öte yandan takımına ilişkin de açıklama yapan Paxio, geriye kalan maçların da hepsini kazanmak istediklerini vurguladı. Futbolcular açısından da son derece zor bir dönem olduğunu belirterek, maçların da yüksek ihtimalle seyircisiz oynanacağını söyledi.