Maçı Kazanmayı İstedi ve Başardı

TFF 1. Lig takımlarından Adanaspor’un Bursaspor’a yenilmesinin ardından Adana Demirspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker açıklamalarda bulundu. Tütüneker, ”Bursaspor, taraftarıyla maçı kazanmayı istedi ve başardı.” dedi.

TFF 1. Lig ekiplerinden Adanaspor, Bursaspor ile yaptığı maçtan 2-1 mağlup ayrıldı. Müsabakada oynanan oyundan memnun kalmayan Tütüneker, ilk devrede sahada olmadıklarını söyledi. Uğur Tütüneker, Adanaspor ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bursaspor Maçı İstedi ve Aldı

TFF 1. Lig’de Bursaspor’a yenilen Adana Demirspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, ‘’Çok temassız oynadık. Baskılı oynamayı istedik ama olmadı. Bursaspor daha istekliydi. Çıkışlarda iki top kaybettikten sonra goller yedik. Bursaspor daha istekliydi. Maçı istediler ve aldılar diyebiliriz. İkinci yarı golden sonra ümitlendik ama o baskıyı kuramadık. Oyundan hiç memnun değilim. Daha 12 tane maçımız var. Onları kazanıp bir üst lige çıkmaya çalışacağız. Atmosfer çok güzeldi. 30 bin üstünde seyirci vardı. Bursaspor, taraftarıyla maçı kazanmayı istedi ve başardı.’’ açıklamalarında bulundu.

İnşallah Artık Başarılı Olacağız

Adanaspor’un Teknik Direktörü Eyüp Arın, 0-0 berabere biten BB Erzurumspor maçı sonrası yaptığı açıklamalarda “Maç bulunduğumuz ortam nedeniyle gerilimli ve kötü başladı. Ben yine de bu zor süreçte kendi oyuncularımı mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Kazanamadık ama kaybetmedik de.” dedi. Adanaspor, ligin 22.haftasında evinde BB Erzurumspor ile 0-0 berabere kaldı.”İnşallah artık başarılı olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Maç, Ortam Nedeniyle Gerilimli Başladı

Arın, “Farklı konumdaki iki takımın müsabakasını değerlendirmek bizim açımızdan önemli. Bulunduğumuz konumda bir ateş hattının içerisindeyiz. Bu ateş hattının içerisinden çıkmak için çaba sarf ediyoruz. Bunun içinde dönüşü olmayan artık maçlar oynuyoruz. Toparlanmak istiyoruz. Camiamızı sevindirmek istiyoruz. Birçok şeyi bir arada yapmaya çalışıyoruz. Maç bulunduğumuz ortam nedeniyle gerilimli ve kötü başladı. Biz sonradan dengeyi sağladık. 2-3 tane pozisyona girip değerlendiremedik. Bizim artık puandan çok puanlara ihtiyacımız var. Ben yine de bu zor süreçte kendi oyuncularımı mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Kazanamadık ama kaybetmedikte. İnşallah artık başarılı olacağız” şeklinde konuştu.