Adana Demirspor Ekibi Adanaspor Karşısında 16. Galibiyetini Elde Etmiş Oldu

Adana Demirspor Adanaspor

TFF 1. Lig’in 21’inci haftasının en çok heyecan verici mücadelesi Adana Demirspor ve Adanaspor ekipleri arasında yaşanan derbi heyecanı olmuştu. Mücadelenin sonucunda ise yüzü gülen taraf 4-1’lik skorla Adana Demirspor ekibi olmuştu.

TFF 1. Lig’in 21’inci haftasında karşı karşıya gelen iki ezeli rakip Adana Demirspor ve Adanaspor oldu. Müsabaka Adanaspor ekibinin 4-1 skorla almış olduğu yenilgi ile sona erdi. Böylelikle Demirspor ekibi, ezeli rakibi karşısında da 16’ıncı kez galip gelmiş oldu.

Adana Demirspor’un ev sahibi olarak kabul edildiği nefes kesen mücadele, 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda gerçekleşti. Müsabakanın golleri ise Dibba’nın atmış olduğu 1 gol, Mehmet Akyüz’un atmış olduğu 1 gol ve Aaosman’ın da rakip takımın ağlarına göndermiş olduğu 2 gol belirledi.

22 Maçta Da Adanaspor Galip Gelmişti

Yenilgi ile dönen Adanaspor ekibinin ise tek golü Hakan Barış’tan gelmişti. Ekibin elde etmiş olduğu bu başarı ile, Demirspor ekibi 61 mücadelenin 16’ıncı galibiyetini de yaşamış oldu. Adanaspor ise bugüne kadar ki mücadelelerin 22’sini kazanmış ve toplam 23 oyunda da iki takım berabere kalmıştı.