Lucas Torreira’nın Performansındaki Değişim Nedeni Belli Oldu

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bu sezon ki gösterdikleri performansı ile şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi oldular ki kupa içinde artık geri sayıma başladılar.

Süper lig de en yakın rakibine 5 puanlık fark atan sarı kırmızılı takım ‘da oyuncularının verdiği bireysel performansları da dikkat çekiyor.

Sezon başında takıma birçok yerli ve yabancı isim ile güçlendiren sarı kırmızılı takım en doğru hamlesi de hiç kuskusuz Lucas Torreira transferi oldu.

Bu sezon ki performansı ile açık söylemek gerekir ise Arjantinli yıldızı M. Icardi ‘ den beni daha çok heyecanlandıran bir performansı var.

Uzun yıllardır özellikle Melo ve Fernando sonrasında orta sahada 6 numara bir türlü istikrar yakalayamayan sarı kırmızılı takım da 27 yasındaki Uruguay’ lı ön libero Lucas Torreira bu sorunu bu sezon kökünden halletti.

Sezon sonuna doğru da performansı giderek yükselen Galatasaray’ın orta sahadaki dinamosu Lucas Torreira’nın son dönemde artan performansının sırrı da ortaya çıktı. Uruguay’ lı oyuncunun kısa süre önce babası ve yakın bir dostunun İstanbul’a gelmesiyle beraber tamamen sahaya odaklanarak performansını yukarı yönlü çektiği ortaya çıktı.

BU SEZON SARI KIRMIZILI FORMANIN HAKKINI VERDİ

27 yasındaki Uruguay’ lı ön libero Lucas Torreira bu sezon ki performansı ile orta sahada takımı tek başına ayakta tutan isimlerden oldu.  Sezon sonuna doğru yükselen performansı ile dikkat çeken Lucas için kırılma noktası ailesinin İstanbul’a gelmesi ile başladı.

Lucas Torreira kısa süre önce babası Ricky Torreira ve yakın bir dostunun İstanbul’a gelmesiyle beraber tamamen sahaya odaklandığı ortaya çıktı.

Süper lig de en son Trabzonspor maçından sonra hata yapmayan 27 yaşındaki futbolcu çalışkanlığı ile orta sahayı toparladı ve büyük övgü aldı.

Sarı kırmızılı takımı Teknik Direktör Okan Buruk’un performansından çok memnun olduğu Lucas Torreira’da Okan Buruk adeta kendisini gördüğü öğrenildi. Oyun tarzları mevkileri de benzeyen iki ismin fiziksel özellikleri de bir birlerine çok benziyor.

Bu sezon sarı kırmızılı takımın en büyük kazanımlarından birisi olan Uruguay’ lı ön libero Lucas Torreira gösterdiği performansı ile simdi den Avrupa devi takımlarında transfer litesine girdi. Teknik heyetin ve taraftarın çok sevdiği isimlerden birisi olan Lucas Torreira ‘yı kolay kolay bırakmayı düşünmüyorlar.

BU SEZON TAKIMIN EN BÜYÜK PARÇASI OLDU

27 yasındaki Uruguay’ lı ön libero Lucas Torreira bu sezon ki performansı ile orta sahada yanındaki takım arkadaşlarını da rahatlatarak önemli işler ortaya çıkardı.

Enerjisi ile orta sahada basmadık yer bırakmayan tecrübeli ismi sezon başında 6 milyon Euro ya Arsenal’den kadrosuna katmıştı.

Bu sezon süper lig de 28 karşılaşmada süre alan oyuncu gol ve asist sevinci yaşayamasa da savunmada ki desteği ile süper lige fazla gelen 6 numara oldu.