Süper Lig’de Alt Sıralarda Kümede Kalma Mücadelesi

Süper lig de şampiyonluk yarışında lider sarı kırmızılı takım Galatasaray rakipleri ile aradaki farkı açarak sezon sonuna doğru gitse de alt sıralarda ki kümede kalma mücadelesi son haftaya kadar devam edebilecek durumda.

Bu sezon süper lig den bir alt lige 1. Lige 2 takım düşecek. Bu iki takımdan birisi neredeyse belli olsa da diğer ikinci takımın küm olacağı son haftaya kadar devam edecek gibi duruyor.

Süper lig de geride kalan 32 maç sonun da bu sezon süper lige yükselen Ümraniyespor 6 galibiyet 9 beraberlik ve 17 mağlubiyet ile 27 puan toplayarak son sırada 17. Yer aldılar.

Küme düşme potasında yer alan diğer ikinci takım ise Karadeniz ekibi Giresunspor oldu. Bu sezon çıktıları 32 karşılaşmada 7 galibiyet 10 beraberlik ve 15 mağlubiyet ile 31 puan ile 16. Sırada yer alıyorlar.

Düşme hattına yakın olan İstanbulspor 35 puan ile 15. Sırada, başkent ekibi Ankaragücü 36 puan ile 14. Sırada yer alırken, 37 puan ile 3 takım Kasımpaşa, Antalyaspor ve Sivasspor bu tehlike ile karşı karşıyalar.

ÜMRANİYESPOR’UN SON HAFTALARA DOĞRU UMUTLARI TÜKENİYOR

Bu sezon süper lige tarihinde ilk kez yükselen Ümraniyespor ligde kalması için kalan maçlarının tamamını kazanıp rakiplerinin de puan kaybı yaşaması gerekecek.

Ümraniyespor önündeki son 3 maçı da düşme hattında yer alan takımlar ile olacak. Başkent ekibi Ankaragücü ile kendi sahasında karşı karşıya gelecek olan Ümraniyespor sonra Karadeniz ekibi Giresunspor ‘u konuk edecekler. Son hafta ise İstanbulspor ile karşı karşıya geliyorlar.

Bu 3 maçından da galibiyet ile ayrılması halinde + 9 puan alacak olan Ümraniyespor 36 puana ulaşacak, hükmen Hatayspor galibiyeti ile 39 puana ulaşıyorlar. Kendilerinin kazandığı rakiplerinin de İstanbulspor ile Giresunspor’ un kalan maçlarında 2 maç kaybetmeleri her şeyi değiştire bilir.

Çok düşük bir ihtimal olsa da ki çok zor Ümraniyespor ‘un lig de kalması artık mucizelere kalmış durumda.

GİRESUNSPOR KALAN MAÇLARI ÇOK ZOR OLACAK

Giresunspor bu haftayı hükmen galip olarak + 3 puan ile geçerek puanını 34 yapacaklar. 34 puan ile düşme hattından çıkamayan Giresunspor en yakın rakibi İstanbulspor ‘un puan kaybetmesini bekleyecekler.

Haftaya Ümraniyespor ‘u yenmeleri halinde İstanbul ekibi lige veda etmesi kesinleşirken, kalan maçlarında Giresunspor Antalya ve Trabzonspor ile oynayacaklar.

Kalan karşılaşmaları zor olan Karadeniz ekibi İstanbulspor ‘un takılması halinde bu hafta umutlana bilirler.

DÜŞME HATTNA YAKIN OLAN TAKIMLAR

Düşme hattına yakın olan İstanbulspor 35 puan ile 15. Sırada, başkent ekibi Ankaragücü 36 puan ile 14. Sırada yer alırken, 37 puan ile 3 takım Kasımpaşa, Antalyaspor ve Sivasspor bu tehlike ile karşı karşıyalar.