Kano Milli Takımı Yeni İsimlerini Seçti

Sarıçam Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen Türkiye Durgunsu Kano Uzun Mesafe Milli Takım Seçme Yarışları Adana’da gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 16 ilden 217 sporcunun katıldığı seçme yarışlarında toplamda antranör ve hakem heyeti ile birlikte 209 kişi yer aldı.

Hedef 2021 Tokyo Olimpiyatları

Seyhan Baraj Gölü Çukurova Üniversitesi Kayıkhane Tesisleri’nde yapılan etkinliğe Adana Valisi Süleyman Elban, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, ASKF Başkanı Ahmet Bozan ve Sarıçam Belediyesi Bürokratları katıldı.

Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, pandemiden dolayı sporcuların bir süredir antrenman yapamadıklarını. Sadece son 3 aydır antrenman yaptıklarını bu sebeple yarış modlarının düşük olduğunu belirtti.

Bu yarışta sporcuların son durumlarını görme imkanı da bulacaklarını söyleyen Kabakçı, test yarışlarıyla sporcuların derecelerine bakacaklarını hedeflerinin 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na kadın ve erkek sporcularla katılabilmek olduğunu söyledi. 

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Mintimar’da spora ve sporcuya destek olan bir belediye başkanı ile birlikte böyle güzel bir organizasyona imza attıkları için mutlu olduklarını söyledi. Çintimar, müsabaka sonrasında Milli Takım aday kadrosunun 3aylık bir kampa gireceğini söyledi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Durgunsu Kano Uzun Mesafe Milli Takımı aday kadrosu seçmelerine sponsor olmaktan guru duyduklarını söylerken yarışçıların hepsini gösterdikleri başarı ve çabadan dolayı kutladığını söyledi. 

Adana’da ve Sarıçam’da farkındalık oluşturmak adına bu organizasyonu çok önemsediklerini söyleyen Başkan Uludağ, su sporlarında Adana’yı alternatif bir merkez haline getirmek için faaliyetlerine devam ettiğini belirtti. Aynı zamanda bu organizasyon ile iç ve dış pek çok merkezin, Adana ve Sarıçam’ın güzelliklerinin farkına varmaya başladığını bu bilinirliği arttırmak için uğraşacaklarını söyledi.

Yarışma Sonuçları

Milli Takım Seçme Yarışları sonuçlar;

23 aş altı erkekler K1

1. Faruk Demir

2. Göktürk Korkmaz

3. Hayati Kerem Şen

4. Arda Kırımlı

5. Baran Demir

6. Abbas Anıl Şen

Genç Erkekler K1

1. İdlis Şentürk

2. Emircan Ayaklı

3. Alper Akbulut

4. Burak Tarhan

5. Emir Taha Keçeli

Yıldız Erkekler K1

1. Muhammet Ali Masat

2. Taha Erkam Usta

3. Kıraç Tiniz

4. Muhammet Tahir Şahin

5. Emrullah Demir