Adana’da Kano Yarışları Başladı

Türkiye Durgunsu Kano Uzun Mesafe Milli Takım Seçmeleri ikinci kez Sarıçam Belediyesi’nin sponsorluğunda Adana’da gerçekleştirilecek.

Sarıçam İlçesi sınırları içerisinde bulunan Seyhan Baraj Gölü’nde yapılacak olan Türkiye Durgunsu Kano Uzun Mesafe Takım Seçmelerine Türkiye geneli 17 ilden sporcular katılacak.

Seyhan Baraj Golü Çukurova Üniversitesi Kayıkhane Tesisleri’nde Sporcular 6-7 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek yarışlarda yer alacak. Kayıkhane Tesisleri geçtiğimiz sene de sporcuların kamp yaptığı bir tesisti. Türkiye Durgunsu Kano Uzun Mesafe Milli Takım aday kadrosuna girmek mücadele edecekler.

Amaç Tüm Türkiye’ye Su Sporlarını Tanıtmak

Türkiye Durgunsu Kano Uzun Mesafe Milli Takım Seçmelerine Sarı Belediyesi 2020 yılında sponsor olduklarını belirten Başkan Bilal Uludağ bu sene de sporcuların yanında olacaklarını belirtti. Başkan Uludağ, geçen sene Türkiye geneli 11 ilde 18 spor kulübü ve 110 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen bu organizasyonu bu yıl da daha geniş bir katılım ile gerçekleşeceğini belirtti.

Adana’nın su sporları için çok müsait olduğunu belirtti. Kentin tanıtılması noktasında bu organizasyonun Adana’da düzenlenecek olmasının önemini belirtti. Adana belediyesi olarak su sporları yarışları için ilçeye gelecek olan sporcuların federasyon görevlilerinin ve hakem heyetinin yeme içme ve konaklama gibi tüm ihtiyaçlarını Sarıçam Belediyesi olarak karşıladıklarını belirtti.

Böylesine büyük bir organizasyona ev sahipliği yaparak başta Sarıçam ilçesi olarak Adana genelinde ve bölgesinde gençlerinde bu spora ilgisini arttırmayı amaçladığını belirtti. Bu organizasyonu da Sarıçam Belediyesi olarak başarı ile gerçekleştirerek ilçeyi en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz Senede Sporcular Sarıçam’daydı

Geçtiğimiz sene düzenlenen Türkiye Durgunsu Kano Uzun Mesafe Yarışlarına 11 ilden 110 sporcunun katıldığı bir organizasyon düzenlenmişti. Bu yarışmalar sadece Sarıçam ve Adana için değil Türkiye genelinde su sporlarının gelişmesi ve önem kazanması için önemlidir.

Kayıkhane’de bulunan tesisler 2013 yılından bu yana hizmet vermektedir. Kayıkhane’de bulunan tesisler olimpiyatların standartlarına uygun şekilde tekrar düzenlenmiştir. Geçtiğimiz sene 50 sporcu bu tesislerde kampa girmiştir. Çalışmalara ve kamplara bu sene yeni tip korona virüs (covid-19) pandemisi nedeni ile ara bir süreliğine verilmiştir.