Gençlik Ve Spor Bakanlığı’ndan Yeni Genelge Yayınlandı Ve 81 İle Gönderildi

Adana 5 Ocak Fatih Terim

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, yeni bir karar aldı. Bu süreçte futbol, voleybol, basketbol ve hentbol karşılaşmalarında stadyum ve spor salonları ile tüm faaliyetleri durdurulmuş olan spor tesislerinde, tek gelirini organizasyon katılımcıları ve seyircilerden sağlayan ticari ünitelerden kira bedeli almayacağını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüse ilişkin yeni bir genelgeyi 81 ilin il müdürlüklerine gönderdi. Yayınlanan yeni genelgede, koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında bu durumdan etkilenmiş olan kiracılardan, faaliyetlerin başlanacağı tarihe kadar kira bedeli alınmaması gerektiğini belirtti.

Faaliyetler Başlayana Kadar

Hazırlanan genelgede, bakanlıkça kiraya verilmiş olan taşınmazlar, İçişleri Bakanlığı tarafından geçici süre olarak faaliyet göstermeyecek olan kafetarya, yüzme havuzu, spor merkezi gibi ticari ünitelerin, 16 Mart gününden itibaren, kira bedelinin alınmayacağı belirtildi.

Hazırlanan genelgede, Bakan Kasaoğlu’nun da imzasının olduğu, öncesinde seyircisiz oynanmasına karar verilen futbol, voleybol, basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılması planlanan, sonrasında stadyum ve spor salonları ile faaliyetleri geçici süreliğine durdurulmuş olan spor tesislerinden kira alınmayacak. Böylelikle, durumdan kira verenler de olumsuz etkilenmemiş olacak.