Fenerbahçe Riccardo Orsolini’yi Transfer Etmek Adına Elinden Geleni Yapacak

Önümüzdeki sezon şampiyon olarak on yıllık şampiyonluk hasretine son vermeyi hedefleyen Fenerbahçe’de gündem tahmin edebileceğiniz üzere transfer! Sarı lacivertli takım, şu ana kadar yalnızca Ryan Kent’i kadrosuna kattı. Glasgow Rangers ile olan sözleşmesi sona eren İngiliz oyuncu, bedelsiz bir şekilde Fenerbahçe’ye katıldı. 1996 doğumlu isim ile dört yıllık sözleşme imzalandı.

Ryan Kent’in transfer edilmesi tahmin edebileceğiniz üzere Fenerbahçe taraftarlarını memnun etmedi. Daha kaliteli oyuncuları kadroda görmek isteyen Fenerbahçelilerin haklı olduklarını söylemek gerekir. Bu durumun farkında olan başkan Ali Koç, transfer çalışmalarını sürdürüyor. Fenerbahçe’nin gündemindeki son isim Riccardo Orsolini!

İtalyan Oyuncu İçin Kulübüne Takas Teklifinde Bulunulacak

Fenerbahçe, güncel tarih itibariyle, Serie A ekiplerinden Bologna’da forma giyen Riccardo Orsolini ile ilgileniyor. İtalyan oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Bologna, sözleşmesinin bitmesine bir yıl kalmasından dolayı bu oyuncuyu satmak istiyor. Riccardo Orsolini ise Bologna ile yeni bir sözleşme imzalamanın derdinde! Oyuncu ile Napoli ve Fiorentina da ilgileniyor.

Riccardo Orsolini’yi çok beğenen başkan Ali Koç, bu oyuncunun transfer edilmesi adına her yolu deneyecek. Fenerbahçe yönetimi, geçtiğimiz günlerde oyuncu için kulübüne 9 milyon Euro teklif etmişti. Ancak, Bologna, oyuncuyu 15 milyon Euro’dan daha azına satmak istemiyor. Bologna’nın söz konusu talebinden haberdar olan Fenerbahçe, İtalyan kulübünün karşısına farklı bir teklif ile çıktı. Her şeyden önce, Bologna’ya 7 milyon Euro teklif edildi. Söz konusu tutara ek olarak takasta Diego Rossi önerildi. Bologna’nın söz konusu teklife nasıl bir cevap vereceği bilinmiyor. Bu transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Riccardo Orsolini Kimdir?

24 Ocak 1997 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.83 boyundaki oyuncu sol ayağını etkili bir şekilde kullanır. Başta sağ kanat olmak üzere hücumun her bölgesinde forma giyebilen bir isimdir. Ascoli altyapısından yetişen oyuncu, 2017 yılının Ocak ayında 6 milyon Euro karşılığında Juventus’a transfer oldu. Ancak, Juventus, bu oyuncuyu hiçbir zaman kadrosunda düşünmedi. Yıllar içerisinde farklı kulüplere kiralanan oyuncunun son adresi Bologna oldu. 2018 yılının Ocak ayından bu yana Bologna’da forma giyen oyuncunun sözleşmesi daha önce de ifade ettiğimiz üzere 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek.

Riccardo Orsolini bu sezon Serie A’da 32 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 126 dakika kaldı. 22 maça ilk 11’de başlarken on maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Güzel performansını 11 gol ve dört asist ile süsledi. Her ne kadar takımında düzenli olarak ilk 11’de forma giymese de aldığı her süreyi en iyi şekilde değerlendirdi.

Fenerbahçe, Diego Rossi’yi Riccardo Orsolini transferinde takasta kullanarak bir taşla iki kuş vurabilir. Uruguaylı oyuncu, Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana eleştiriliyor.