Alex de Souza Önümüzdeki Sezon Adana Demirspor’u Çalıştırabilir

Adana Demirspor, bu sezon Süper Lig’e damga vuran takımlardan birisi oldu. Vincenzo Montella yönetiminde harika bir performans ortaya koyan Adana temsilcisi sezonu dördüncü sırada tamamladı. Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası’nı kazanması, Adana Demirspor’un işine geldi. Çünkü, mavi lacivertli takım, önümüzdeki sezon ülkemizi Konferans Ligi’nde temsil etme hakkını kazandı.

Vincenzo Montella Adana Demirspor’dan Ayrıldı

2021 – 2022 sezonundan bu yana Adana Demirspor’u çalıştıran Vincenzo Montella sözleşmesinin bitmesiyle birlikte kulüpten ayrıldı. Adana Demirspor başkanı Murat Sancak, söz konusu ayrılığın kesin olduğunu dile getirdi. Vincenzo Montella’nın ismi Fenerbahçe ile anılıyor. Ancak, deneyimli teknik adamın ülkesine dönme ihtimali de mevcut!

Alex de Souza’nın İsmi Adana Demirspor ile Anılıyor

Alex de Souza, Türkiye’ye gelmiş en iyi yabancı futbolculardan birisi! Kendisi, 2004 ila 2012 yılları arasında Fenerbahçe’de top koşturdu. 2006 – 2007 ve 2010 – 2011 sezonlarını gol kralı olarak tamamladı. Bunun yanı sıra, Fenerbahçe ile 2004 – 2005, 2006 – 2007 ve 2010 – 2011 sezonlarında Süper Lig şampiyonluğu yaşadı. Farklı kupalar da kazandı. Süper Lig tarihinin en çok gol atan oyuncularından birisi oldu. Her ne kadar 2012 – 2013 sezonunun başında tatsız bir şekilde Fenerbahçe’den ayrılmış olsa da taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan ve Süper Lig tarihine damga vuran isimlerden birisi oldu.

Alex de Souza, 2014 yılının Aralık ayında profesyonel futbol kariyerini noktaladı. Ardından, bir süre dinlendi. Daha sonra takım çalıştırmaya başladı. 2021 yılının Nisan ayında Sao Paulo U20 takımını çalıştırdı. Bu takımın başında 19 maça çıktı. 2.11 gibi oldukça yüksek bir puan ortalaması elde etti. 28 Ekim 2022 tarihine kadar söz konusu görevi yerine getirdi. Ardından, Sao Paulo U20 takımından ayrıldı. Bir süre boşta kaldıktan sonra yeni adresi Avai FC oldu. 1 Ocak 2023 tarihinde bu kulüpte göreve başladı. Takımının başında 18 maça çıktı. 1.17 puan ortalaması tutturdu. 4 Mayıs 2023 tarihinde görevinden ayrıldı. Başarısız bir deneyim yaşadı.

Vincenzo Montella’nın ayrılığının ardından yeni teknik direktör arayan Adana Demirspor’da gündeme gelen isimlerden birisi de Alex de Souza oldu. Türkiye’de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Brezilyalı teknik direktör bu teklife sıcak bakıyor. Alex de Souza’yı önümüzdeki sezon Adana Demirspor’da izleyebiliriz. Bu durum, en çok Fenerbahçelileri üzecektir. Ancak, Alex de Souza, Adana Demirspor’da başarılı olduğu takdirde günün birinde Fenerbahçe’yi de çalıştırabilir.

Andrea Pirlo ile Görüşülecek

Adana Demirspor’un teknik direktör adayları Alex de Souza ile sınırlı değil! Geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük’ü çalıştıran ve fena olmayan bir performans ortaya koyan Andrea Pirlo da listede yer alıyor. İtalyan teknik adamın yeniden Türkiye’de görev alması biraz zor gözükse de her ihtimali değerlendirmek gerekir.