Çukurova Belediyespor Sultanlar Ligi’nde

Voleybol Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi Final Grubu maçında Karşıyaka’yı 3-0’lık skorla geçmeyi başaran ve grubu ikinci sırada tamamlamayı garantileyen Çukurova Belediyespor, Misli.com Sultanlar Ligi’ne yükseldi.

İlk seti rahat bir şekilde kazanan Turuncu lacivertli ekip, diğer setlerde zorlansa da kazanmayı başardı.

Çukurova Belediyespor Final Etabını İkinci Tamamladı

çukurova belediyespor

Çukurova Belediyespor, Voleybol Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi Final Grubunun son maçında İzmir Ekibi Karşıyaka ile iç sahada karşılaştı. Karşılaşma Cengiz Gollü Salonunda oynandı ve heyecan dozu epey yüksekti.  İlbank Takımı final etabının son maçlarında liderliğe en yakın ekipti ve bu yüzden ikinci tamamlayanın direkt üst lige yükseleceği denklemde Çukurova Belediyespor hata yapmadı. Karşıyaka’yı 25-19, 25-13 ve 25-21’lik setlerle geçmeyi başaran Turuncu lacivertli ekip, Misli.com Sultanlar Ligi’ne yükselmeyi başardı.

Böylece Voleybol Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi Final etabında oynadığı 3 karşılaşmada İki galibiyet ve bir yenilgi alarak altı puan toplayan turuncu lacivertli ekip, final etabında toplam 6 set kazanırken, 3 set kaybetti.

Final etabının son maçında ise İlbank, deplasmanda Adam Voleybol’u 3-1’lik skorla geçti. Final etabını 3’te 3 yaparak tamamlayan İlbank takımı lider bir şekilde Misli.com Sultanlar Ligi’ne yükselmeyi başardı.

Çukurova Belediyespor Kalitesini Gösterdi

Çukurova Belediyespor karşılaşmaya Nursevil Gökbudak Aydınlar, Ezgi Arslan, Aslı Ertek, Dilara Bilge, Mlinar ve  Ivonkina  ilk 6’sıyla başladı. Derya Çayırgan, Sude Pehlivan, Berrak Deniz Kakaşçı, Deniz Çapkınoğlu, Elif Nur Başaran, Gizem Öcal ve Zeynep Şen Güler süre alan diğer oyuncular  oldu.

Karşıyaka ise maça Selen Naz Kiraz, Simay Akdağ, Yaren Işık, Liray Akpınar, Ezgi Uludağ ve Çağla Çınar ilk 6’sıyla başlarken, Betül Mensur, Petkovic, Bengü Zeren, Sude Taşbaş ve  Duru Akarçeşme sonradan oyuna dahil oldu.

Maça iyi başlayan taraf Karşıyaka takımı oldu. İzmir ekibi, İlk sette 4-1’lik iyi bir başlangıç yapmasına rağmen devamını getiremedi. Üst üste bulduğu 6 sayıyla bir anda öne geçen Turuncu lacivertli ekip, rakibinin farkı eritmesine izin vermedi ve ilk seti 25-19 kazandı. İlk setin verdiği özgüvenle ikinci sete de iyi bir başlangıç yapan Çukurova takımı, rakibinin güçlü reaksiyonu karşısında üst üste sayılar vermeye başladı. Karşıyaka takımı üst üste bulduğu sayılarla durumu 6-3’e getirse de ikinci set çekişmeli geçti.

Skor 9-9’a geldikten sonra  6-0’lık seri yakalayan Turuncu lacivertliler, durumu 15-9’a getirdi. Ancak Karşıyaka, buna karşılık iyi reaksiyon verdi ve farkı 2 sayıya kadar indirdi. Son bölüme kadar başabaş geçen ikinci sette 25-23 kazanan Çukurova Belediyespor, son sete avantajlı girdi. Son sete iki takımda dirençli bir başlangıç yaparken, son set baştan sona çekişmeye sahne oldu. 8-6’ya gelen kadar ki olan bölümde karşılıklı yapılan skorların ardından Çukurova 4 sayılık seri ve akabinde Karşıyaka 5 sayılık seri yakaladı. 22-21’e kadar olan bölümden sonra üst üste skor bulan Çukurova, maçı kazanmayı başardı.