Adana’da Sporda Kadınlar da Var Olmaya Devam Ediyor

Spor dünyasında özellikle de futbolda kadın futbol takımları bu sezon daha fazla kurulmaya başladı ve bunun artması ile beraber futbol dünyasında kadınları çok daha fazla görmeye başladık.

Kadınların her alanda harika işler çıkarması artık futbolda da görünür olacak ve futbolun sadece bir erkek sporu olmadığı göre göre normalleştireceğiz. Bu yüzden her alanda olduğu gibi kadın duruşunun artması mutluluk verici.

Adana 01 Kadın Futbol Spor Klubü

adana

Adana’da bu sezon Kadınlar 3. Lig’inde Adana 01 Kadın Futbol Kulübü maçlar için tam olarak 400 km yol kat ediyor. Tarımın öncüsü şehrimiz Adana’da dezavantajlı kız çocukları için, hayallerini gerçekleştirmeleri için 01 Adana Kadın Spor Kulübü bünyesinde hayallerine kavuşuyorlar.

Neredeyse 80 kız çocuğunun yer aldığı bu kulüpte mücadele ruhu gelecek ay başlayacak. Karataş ilçesinde yaşayan kız çocukları maçlar ve antrenmanlar için 100 kilometre ötedeki Çukurova ilçesine gelerek çalışmalarını yapıyorlar.

Gelmedikleri günlerde de tarlada boş zamanlarında antrenmanlarını yaparak başarılarını perçinlemek istiyorlar. Her bir kız çocuğunun hayali farklı. Milli takımda oynamak isteyenler, futbolu kariyer olarak düşünenler ve sadece spor için yapanlar. Tüm bu hayaller ve istekler karşısında maddi yetersizliklerin imkansızlaştırdığı ortamı hem belediye hem de yerel yönetimler bir orta yolda buluşturarak tarım işçisi kız çocuklarına destek olmaya karar verdiler.

Her bir hayal ve her bir hayalin yolundaki adım çok önemli. Haydi kızlar maçlara!

Adana’da Kadınlar Voleybolda da Var

Futbolda var olmaya ve kendilerini yeni yeni göstermeye başlayan kadınlar uzun zamandır voleybol alanında varlar ve var olmaya devam ediyorlar. Adana Çukurova Belediyesi SK Kadınlar voleybol 1. Lig’inde son olarak Büyükçekmece Voleybol Akademi karşısında 3-0 maçı kazandı.

3-0 biten setleri Adana Çukurova Belediyes SK takımı 25-21, 25-20, 25-18 şeklinde yendi. Başarılı bir performans sergileyen Adana Çukurova Belediyesi SK takımı adım adım yükseliyor.

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü: Sude, Ezgi, Aslı, Deniz Berrak, Lucijı Mlinar, Derya, Maria, Dilara, Deniz Çapkınoğlu, Elif Nur, Gizem, Buse, Nursevil, Zeynep Büyükçekmece Voleybol: Zeynep Naz, Selin, Yağmur Özdemir, Yağmur Gül, Elçin, Alara, Zeynep Yaman, Selda, Aydan, Deniz, Katherine, Selin