Çukurova Kadın Basketbol Takımı Parlıyor

Adana şehrimizi basketbolda en üst düzeyde temsil eden ve bizleri gururlandıran Çukurova Kadın Basketbol Takımı, kadın branşlarının bölgedeki öncülerinden biri.

Her ne kadar Türkiye’de spor denince akla genelde futbol gelse de kesinlikle en başarılı branş değil. Zira Türkiye’de basketbol ve bilhassa voleybol çok daha başarılı. Basketbol ve voleybol takımlarımız hem milli takımlar düzeyinde hem de kulüpler bazında her geçen gün yeni başarılarıyla ülkemizi gururlandırıyor.

Bu gururu yaşatan takımlardan biri de Çukurova Kadın Basketbol Takımı.  Bölgemizde kadınların spora katılımı açısından çok kıymetli bir misyonu gerçekleştiren Çukurova Kadın Basketbol Takımı, sadece Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde değil Kadınlar Euro Cup’ta da çok başarılı sonuçlar alıyor.

Çukurova Kadın Basketbol Takımı Zirveyi Zorluyor

Çukurovamızdan yetişen ve Türkiye’de kadın basketbolu denince akla gelen Çukurova Kadın Basketbol Takımı, bu konumunu dişiyle tırnağıyla bileğinin gücü alnının teriyle kazandı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde geride bıraktığı 17 maçta sadece 4 mağlubiyet alan takımımız, bu sonuçlar sıralamada lider konumda olan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’ndan 2 galibiyet geride kaldı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin sıralamasında dördüncü basamakta kendine yer edinen kadınlarımız, Adana’nın yüzünü ağartmayı başardılar.

Üstelik Çukurova Kadın Basketbol Takımı, oynadığı son 9 maçta sadece 1 mağlubiyet alarak ne kadar formda olduğunu gösterdi. Adana temsilcimiz bu süreçte sadece deplasmanda BOTAŞ’a yenildi.

En son karşılaşmasını Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’na karşı deplasmanda veren ekibimiz, İstanbul’dan 62 – 65’lik galibiyeti alarak dönmeyi başarmıştı.

Euro Cup Doludizgin Devam Ediyor

Çukurova Kadın Basketbol

Çukurova Kadın Basketbol Takımı, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin yanında ülkemizi Kadınlar Euro Cup’ta da başarıyla temsil ediyor.

Bu sezon Avrupa kupasında Minskaja, UMCS Lublin ve Gorzow takımlarıyla aynı grupta yer alan Çukurovamızın basketboldaki en güçlü temsilcisi, 3 rakibiyle yaptığı 6 maçı da kazanmasını bilmişti.

Bu karşılaşmalarda rakiplerine çok bariz üstünlükler kuran kadınlarımız, sadece grubun son maçında Gorzow karşısında farkı tek hanelerde bırakmıştı. Onun dışında oynanan 5 maçta ise en farklı galibiyet ise Adana’da oynanan Gorzow maçında gelmişti.

Temsilcimiz rakibini tam 44 sayı farkla geçerek tarihi bir sonuç almıştı.

Grup aşamasının ardından Gernika takımıyla eşleşen Çukurova Kadın Basketbol Takımı, rakibine deplasmanda 24 sayı farkla yenilip bu sezon Avrupa arenasındaki ilk ve tek mağlubiyeti almıştı. Buna karşın Adana’da Gernika’yı 29 farkla mağlup edip sorunsuz yola devam etmiştik.

Sonraki aşamada ise Carolo eşleşmesi gelmişti. Bu eşleşmenin iki ayağında rakibini yenen Çukurova Kadın Basketbol Takımı, deplasmanda ve evinde 31’er sayı farkla rakibi eli boş göndermişti.

Takımımızın gösterdiği bu dominasyona sonucu an itibariyle ligin en formda ekiplerinden biri olarak öne çıktığını söyleyebiliriz. Şimdi rakip SK Prometey.

Ukrayna temsilcisinin sporcuları ülkelerindeki savaş sebebiyle bu maça Bulgaristan’da çıkacaklardı. Ancak bugün fiilen başlayan savaş sonrası, oyuncuların nasıl bir tepki gösterecekleri henüz bilinmiyor.