Beşiktaş’ta Alexandru Maxim İle Yollar Ayrılıyor

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de dolu dizgin yoluna devam etmeye devam ediyorlar ki üst üste elde ettikleri galibiyet serisi ile beraber de zirvede şampiyonluk yarışına ortak oldular.

Matematiksel olarak şampiyonluk şansları devam eden kara kartal da tecrübeli teknik adam Şenol Güneş sonrasında hızlı bir toparlanma süresi ile süper lig de üst üste kazanma serileri ile zirvede kartları yeniden dağıttılar. İkincilik şansları daha yüksek olan kara kartal da hedefleri sezonu kalan maçlarının hepsini kazanıp üst sıralarda yer alarak sezonu tamamlamak olacak.

Kara kartal da tecrübeli teknik adam Şenol Güneş sonrasında takım da özellikle devre arasında yerli ve yabancı isimler ile güçlendirerek sezonun geri kalanı için kadro da teknik adamın elini güçlendirdiler.

Sezon sonuna doğru artık sayılı haftaların kaldığı süper lig de siyah beyazlı takım da simdi den gelecek sezon planlamasına başladılar.

Kara kartal devre arasında ülkemiz de yaşanan deprem felaketi sonrasında ligden çekilmek zorunda kalan Gaziantep FK ‘dan kiralık olarak kadrosuna kattığı 32 yasındaki Rumen orta saha Alexandru Maxim’ in sezon sonunda siyah beyazlı takımda kalıp kalmayacağı belli oldu.

TFF’ nin aldığı kararla yerli sayıldığı için kadroya dahil edilen 32 yasındaki oyuncu Alexandru Maxim, siyah beyazlı forma ile kendisine verilen şansları iyi kullanamayarak sezon sonun da yollar ayrılacak.

YERLİ STATÜSÜ GEREĞİ ALINMIŞTI

Ülkemiz de yaşanan deprem felaketi sonrasında TFF’ nin aldığı kararla yerli oyuncu statüsüne giren 32 yasındaki Rumen orta saha Alexandru Maxim’ in sezon sonunda siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ ta ki süre doluyor.

Siyah beyazlı takım da takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş ‘in özellikle kadroda görmek istediği isimlerden birisi olan 32 yasındaki Rumen orta saha Alexandru Maxim kendisine verilen şansı iyi kullanamayarak sezon sonunda Beşiktaş ‘ a veda edecek.

Gaziantep FK ile de görüşen kara kartal bonservisini sordukları 32 yasındaki Rumen orta saha Alexandru Maxim için 2,5 Milyon Euro ‘yu duyunca tabi ki vazgeçtiler.

ALEXANDRU MAXİM İÇİN SEZON NASIL GEÇTİ?

32 yasındaki Rumen orta saha Alexandru Maxim deprem felaketi öncesinde Gaziantep FK ‘da takımın önemli isimlerinden birisiydi. Süper lig de Gaziantep FK ile 21 lig maçında tamamın da ilk 11’ de başlayan tecrübeli oyuncu 4 gol 5 de asist ile takımına destek olmuştu.

Sezonun geri kalanın da ise siyah beyazlı takım ile kiralık olarak geçirdiği sürede 9 lig maçında sadece 2 ilk 11’ de çıkan 32 yasındaki Rumen orta saha Alexandru Maxim gol ve asist sevinci yaşayamadı.

Siyah beyazlı forma ile kendisine verilen şansı iyi değerlendiremeyen Rumen oyuncu gelecek sezon yeniden kulübüne dönmesi bekleniyor.