Manisa Büyükşehir Belediyespor Rahat Bir Nefes Aldı

Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun gelindikçe heyecan da artıyor. Güncel tarih itibariyle, 28’inci hafta maçları oynanıyor. Haftanın sonucu merakla beklenen maçlarından birisi de Manisa Büyükşehir Belediyespor ile Büyükçekmece Basketbol arasında oynandı. Gelin, bu maçın detaylarına bir göz atalım!

Konuk Ekip Maça İyi Başlasa da Devamını Getiremedi

Basketbol Süper Ligi’nde kendisine yer bulan Manisa Büyükşehir Belediyespor son üç maçını kaybetti. Bu durum kulübün taraftarlarını endişelendirdi. Ege temsilcisi küme düşmemek adına kalan maçlarını kazanmak zorundaydı. Büyükçekmece Basketbol maçı bu yüzden önem taşıyordu. Manisa Büyükşehir Belediyespor saha ve seyirci avantajını da kullanarak bu maçtan galibiyet ile ayrılmak istiyordu.

Büyükçekmece Basketbol beklentilerin aksine maça daha iyi başlayan taraf oldu. İlk altı dakika içerisinde farkı on sayıya kadar çıkartmayı başardı. Manisa Büyükşehir Belediyespor taraftarları bir yenilgi daha alacaklarını düşünerek üzülmeye başladılar. Ancak, ev sahibi ekip güzel bir geri dönüşe imza attı. On sayılık farkı eritti. Yine de ilk periyodu önde tamamlayan taraf Büyükçekmece Basketbol oldu. İkinci periyotta çekişme en üst safhadaydı. Manisa Büyükşehir Belediyespor skoru 23-23’e getirdi. Büyükçekmece Basketbol bir ara yeniden öne geçti. Ancak, ev sahibi ekip periyodun sonlarını daha iyi oynadı. Bu sayede, soyunma odasına 38-36 önde gitti.

Manisa Büyükşehir Belediyespor üçüncü periyoda daha iyi başladı. Anosike ve Mustafa Baki’nin üst üste sayılarıyla daha iyi olduğunu gösterdi. Ev sahibi ekip bir ara 50-42 öne geçti. Büyükçekmece Basketbol’da devreye Tayfun, Harris ve Crawford girdi. Konuk ekip üçüncü periyotta öne geçmeyi başardı. Manisa Büyükşehir Belediyespor bir kez daha periyot sonunu iyi oynadı. Bu sayede, son periyoda 60-54 üstün gitmeyi başardı. Son periyotta yaşanacaklar merak konusuydu. Manisa Büyükşehir Belediyespor son periyotta baştan sona kadar üstün bir oyun sergiledi. Farkı açtıkça açtı. Maçtan da 87-74 galip ayrılmasını bildi.

Maçın En Skorer İsmi Roberson Oldu

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Süper Ligi’nde yer alan diğer takımlara kıyasla çok daha mütevazi bir kadroya sahip! Ancak, yine de bu kadroda bazı isimlerin öne çıktıklarından bahsedebiliriz. Onlardan birisi de Roberson! Deneyimli oyuncu maçın yıldızı oldu. Kaydettiği 34 sayı ile maça damgasını vurdu. Takımını galibiyete taşıyan isimlerin başında geliyordu. Ona 15 sayı kaydeden Cruz eşlik etti. Troy Selim maçı 12 sayı ile tamamladı.

Büyükçekmece Basketbol takımının en skorer ismi 28 sayı kaydeden Crawford oldu. Bu oyuncunun çabası galibiyet için yeterli olmadı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor bu sezon şu ana kadar çıkmış olduğu 28 maçın 11’inden galibiyet ile ayrıldı. 17 maçı kaybetti. Güncel tarih itibariyle, 12’inci sırada yer alıyor. Büyükçekmece Basketbol ise 12 galibiyet ve 16 mağlubiyet ile dokuzuncu sıraya yerleşti.