Bandırmaspor Boluspor ile Yenişemedi

TFF 1.Lig’de ikinci hafta heyecanı yaşanıyor. Günün sonucu merakla beklenen maçlarından birisi de Bandırmaspor ile Boluspor arasında oynandı. 20 Ağustos 2023 Pazar gününün programında yer alan maç saat 17.00’de başladı. Bandırma 17 Eylül Stadı’nda oynanan maçı Mehmet Türkmen yönetti. Gelin, bu maçın öne çıkan detaylarına bir göz atalım!

Boluspor Adanaspor Mağlubiyetini Telafi Etmek İstiyordu

Boluspor, TFF 1.Lig’in ilk haftasında Adanaspor’u konuk etti. Futbolseverler, altı aylık aranın ardından TFF 1.Lig’e geri dönen Adanaspor’un bu maçta Boluspor’a kaybedeceğini düşünüyorlardı. Ancak, Boluspor, bu maçtan 2-0’lık mağlubiyet ile ayrıldı. Bu mağlubiyet, Boluspor camiasının moralini fazlasıyla bozdu. Taraftarlar, takımlarının yeni sezona kötü hazırlandığını düşünüyorlardı.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere bu sezon Boluspor’u Turgay Altay çalıştıracak. Altay, Adanaspor mağlubiyetinin bir iş kazası olduğunu düşünüyordu. Söz konusu mağlubiyeti, Bandırmaspor maçında telafi edeceklerine inanıyordu. Takımını hafta boyunca Bandırmaspor maçına hazırladı. Bandırmaspor’un eksiklerini tespit etmeye çalıştı.

Boluspor, Bandırmaspor karşısında maça 4-1-4-1 dizilişi ile çıktı. Kalede Çağlar vardı. Defans dörtlüsünü Oulare, Posmac, Onur ve Ercan oluşturdu. Oğuz Kağan, tek ön libero olarak defans güvenliğinden sorumlu olan isimdi. Orta sahada görev yapan isimler arasında Berk, Diarrassouba, Bettaieb ve Furkan vardı. Landel, ileride tek forvet olarak gol arayan isimdi.

Bandırmaspor Saha ve Seyirci Avantajından Yararlanmayı Düşünüyordu

Bandırmaspor, yeni sezonun ilk maçında Erzurumspor ile karşı karşıya gelmişti. Söz konusu maçtan 1-1’lik beraberlik ile ayrılmıştı. Balıkesir temsilcisi, ikinci haftadaki Boluspor maçını kazanarak geçtiğimiz hafta almış olduğu beraberliği telafi etmek istiyordu. Takımı bu sezon Ersan Parlatan çalıştıracak. O da takımını hafta boyunca Boluspor maçına hazırladı.

Bandırmaspor, Boluspor karşısında sahaya 4-4-2 dizilişi ile çıktı. Kalede Gelios, defansta Levent, Sergen, Batuhan ve Mücahid, orta sahada Soukou, Mulumba, Doğan Can ve Mustafa, forvette de Djitte ve Metehan vardı.

Maçtan Gol Sesi Çıkmadı

Bandırmaspor – Boluspor maçının favorisi yoktu. Her iki takım da bu maçı kazanabilecek güce sahipti. Ayrıca, beraberlik de her iki takım için fena bir sonuç sayılmazdı. Maçın ilk yarısında neredeyse hiç gol pozisyonu yoktu. Orta saha mücadelesi şeklinde geçen maçın ikinci yarısı da izleyenlere keyif vermedi. Her ne kadar iki takımın teknik direktörü de çok sayıda oyuncu değişikliği yaparak maça hareket getirmeye çalışsa da değişen bir şey olmadı. Maç başladığı gibi sona erdi. Her iki takım da bir puanla yetinmek zorunda kaldı.

TFF 1.Lig’in ikinci haftası geride kalmak üzere! Boluspor ve Bandırmaspor, oynadıkları iki maçtan da beraberlik ile ayrıldılar. Her iki takımın taraftarları da bu durumdan memnun değil! Futbolseverler, yeni sezon öncesinde Boluspor ve Bandırmaspor’un çok daha iyi bir performans göstereceğini düşünüyorlardı.