Adanaspor’un Ligdeki Konumu Ateş Hattı

TFF 1. Lig takımlarından Adanaspor, ligde hedeflediği çıkışı bir türlü yakalayamadı. Ligde yaptığı son maçta beraberliği yakalayabilen takımın teknik direktörü açıklamalar yaptı. Turuncu beyazlı takımın teknik direktörü Eyüp Arın, ’’Ligdeki konumumuz ateş hattı buradan çıkmak için büyük çaba sarf ediyoruz.’’ dedi.

TFF 1. Lig takımı Adanaspor, istediği performansı sahada gösteremedi. 18 puan ile 16. sırada yer alan Adanaspor, küme düşmemek için büyük çaba sarf ediyor. Güney ekibi, Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçından da istediğini alamadı. Turuncu beyazlı takımın teknik direktörü Eyüp Arın, Adanaspor’un son maçtaki performansı ile ilgili “Maçın son dakikalarda bu kadar net pozisyonlar yakalayıp değerlendirememenin üzüntüsü içerisindeyiz.” dedi.

Çaba Sarf Ediyoruz

Erzurumspor maçında bekledikleri 3 puanı alamayan Akdeniz takımı 1 puana razı oldu. TFF 1. Lig’de yer aldıkları sıralamayla alakalı tecrübeli teknik direktör ‘’Ligdeki konumumuz ateş hattı buradan çıkmak için büyük çaba sarf ediyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Her Puan Altın Sayılır

Teknik adam Arın, Adanaspor ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Dönüşü olmayan maçlar oynuyoruz. Artık her puan altın sayılır. Şu aşamada puandan çok puanlara ihtiyacımızın olduğu müsabakalar oynama devresine girdik. Tabi toparlanmak istiyoruz, camiamızı sevindirmek istiyoruz. Birçok şeyi bir arada yapmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

İkinci Devrede Oyun Git-Gel Haline Döndü

Arın, çok zor bir süreç içerisinde olduklarının altını çizdi. Turuncu beyazlı takımın teknik direktörü, son maçları ile ilgili “Erzurumspor çok öne geçme fırsatı yakaladı sonra biz dengeyi sağladık. Biz de 2, 3 pozisyona girdik, değerlendiremedik. İkinci devrede tekrar oyun git-gel haline döndü. Son 15 dakika tamamen geçişlerin çok hızlı yaşandığı bizim tam isteğimiz zamanlar oluştu. 3 puan ararken 1 puana razı olduk.” açıklamalarını yaparak sözlerini sonlandırdı.

Adanaspor, TFF 1. Lig 22. hafta maçları kapsamında 18 puanı bulunan Adana, bu hafta İzmir takımı Altay’ın deplasmanına konuk olacak.