Adanaspor’da Teknik Direktör İlk Etap Kampını Değerlendirdi

Turuncu beyazlı ekip birinci etap kamp çalışmalarını tamamladı. Yeni sezon hazırlık kampının birinci etabı sonrasında Adanaspor’da tecrübeli teknik direktör Mustafa Kaplan hem kampı değerlendirdi hem de gelecek kamp için açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik adam ikinci etap kamp çalışmaları için toplantımızda aramıza yeni katılan oyuncular olacak. İkinci etap kampı öncesinde kadromuza katılmasını beklediğimiz oyuncular ile görüşmeler sürüyor. Gelecek sezon taraftarlarımıza çok daha iyi 1 Adanaspor izletmek İstediklerini ifade etti.

Birinci etap kampımızı değerlendiren Adanaspor teknik direktörü Mustafa kaplan Geçen seneden kalan oyuncularımız var ve bunların yanı sıra yeni katılan oyuncularımızda oldu ifadelerini kullandı. 1. etap kampımızda iyi 1 kolej havası yakaladık ve işin ciddiyetini, Adanaspor kulübünün ne kadar büyük 1 camia olduğunu futbolcu arkadaşlarımıza inandık ifadesini kullandı. Takımın bu kamp sürecinde yaptığı çalışmalar ile hem yeni oyuncular hem de eski oyuncuların katılımı ile oynadığımız 2 hazırlık maçını da iyi değerlendirdiklerini düşündüklerini aktardı. İkinci etap kamp döneminde yeni transferlerin de kadroya katılmasını bekliyoruz derken takım içerisinde de bazı oyuncuların ayrılabileceği ifade etti. Yönetim ve transfer ekibimizle birlikte toplantı yaptıktan sonra gelecek ve gidecek arkadaşlara karar vereceğiz dedi.

Mustafa Kaplan Transferde Hedeflerinden Bahsetti

Adanaspor tecrübeli teknik direktörü Mustafa Kaplan transferde önceliklerinin ilk aşamada üçüncü bölgeye alacakları oyuncular olduğunu ifade etti. Sesi beni teknik adam sadece hücum bölgesine değil savunma bölgesinde de almak istedikleri 1 oyuncu olduğunu ifade etti. İkinci bölgeye yani orta sahaya da almak istedikleri 2 oyuncunun olduğunu sözlerine ekledi. 2 orta saha ve 1 sağ bek oyuncusu ile görüşmelerinin devam ettiğini ifade eder tecrübeli teknik direktörü Mustafa kaplan, bu oyuncularla görüşmelerin başarılı 1 şekilde tamamlanıp aralarına katarak taraftarlarına çok daha iyi bir Adanaspor’u izleyeceklerini düşündüklerini ve bunu gerçekleştirmek için çalışacaklarını ifade etti.

Adana Demirspor Umm Salal ile Hazırlık Maçına Çıktı

Bolu Dağı’nda yer alan koru otelde kamp yapan Adana Demirspor, İtalyan teknik direktörü Vincenzo Montella yönetiminde günün ilk bölümünde antrenman yaptı. Adana Demirspor teknik direktör vincenzo montella önderliğinde daha sonra Bolu’da başka 1 bölgede kamp yapan umm Salal ile hazırlık maçında karşı karşıya geldi.

Karşılaşmanın ilk yarısı Umm Salal takımdan Jonathan kodja’nın 36 ıncı dakikada attığı gol ile Umm Salal’ın 1 – 0 Üstünlüğü ile tamamlandı. Maçın ikinci yarısında ise ilk yarıyı önde kapatan Umm Salal 66’ncı dakikada da Yine ilk golün sahibi Jonathan Kodja’nın attığı 2. Golle takımını 2 – 0 öne geçirdi. Mücadelede daha fazla gol sesi çıkmadı ve Adana Demirspor hazırlık maçında Umm Salal’a mağlup oldu.

Hazırlık maçının ardından mavi lacivertli ekip kısa süreli 1 antrenman daha gerçekleştirdi.