Adanaspor’da Hedef İlk 6

Sezonun ilk haftalarında teknik direktör değişikliğine giden ve Sait Karafırtınalar’ı takımın başına getiren Adanaspor, çok iyi bir form grafiği yakalamıştı. Ligin ikinci yarısında oynadığı Ankara Keçiörengücü maçına kadar 6 maçlık bir yenilmezlik serisi bulan Turuncular, bu maçta iyi oynayan taraf olmalarına rağmen sahadan 1-0 mağlubiyetle ayrılmıştı. Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan başarılı teknik adam, bu mağlubiyetin ilk 2 şansını zora soktuğunu ancak ilk 6’nın içinde olacaklarına inandığını dile getirdi.

Devre Arası

Bu sezonun ilk haftalarında TFF 1.Lig’de başarısız sonuçlar alan Adanaspor’un başına getirilen Sait Karafırtınalar, yaptığı taktiksel dokunuşlarla Adana temsilcisine can verdi ve üst sıralara yükseltti. Ligde 3’lü savunmayı düzenli olarak kullanan tek teknik adam olan Karafırtınalar, takımının performansından da memnun.

Adana temsilcisinin başarılı teknik direktörü, 15 günlük aranın takım adına bir devre arası olarak değerlendirildiğini belirtti. Aranın ilk dönemini fiziksel, ikinci dönemini ise taktiksel çalışmalarla geçirdiklerini dile getirdi.

Yaptıkları çalışmaları maçlara da yansıtmak istediklerini ifade eden tecrübeli teknik adam, Ankara Keçiörengücü maçında alınan mağlubiyete rağmen oyundan memnun olduğunu açıkladı. Böyle iyi oynamaya devam ederlerse her maçın bu şekilde kazayla sonuçlanmayacağından söz eden Karafırtınalar, bu maçı telafi etmeyi umduklarını söyledi.

Takımdan ayrılan golcülerin üstüne bir de Ahmethan Köse’nin sakatlandığını hatırlatan Karafırtınalar, bu bölgede oyuncu kalmadığını dile getirdi. Gol yollarında olmasa da forvet hattında problem yaşadıklarını öne süren başarılı teknik adam, transfer çalışmalarının son güne kadar süreceğini açıkladı. Adanaspor, iki forvet ve bir de bek oyuncusu almak istiyor.

2 Puan Ortalaması

Ankara Keçiörengücü karşısında alınan mağlubiyet, Sait Karafırtınalar’a göre ilk 2 şansının zora girmesine neden oldu. Bu maçtan sonra artık net hedeflerinin ilk 6 olduğunu belirten başarılı teknik adam, 2 puan ortalaması tutturmaları gerektiğini dile getirdi.

Geçen sefer 2 puan ortalamasını tutturduktan sonra Play-Off potasına girmenin garanti olduğunu aktardığını hatırlatan Sait Karafırtınalar, bu hedefin mümkün olduğunca üstüne çıkmayı amaçladıklarını belirtti.

Adanaspor’un Teknik Direktörü, eğer 2 puan ortalamasının üstüne daha da çıkılabilirse ilk 2’nin de içine girme şansları olduğunu savundu. Taraftarlardan desteklerini sürdürmesini isteyen Karafırtınalar, Adanaspor’da oldukça başarılı bir dönem geçiriyor.

8’inci hafta itibariyle Adana temsilcisinin başına geçen 53 yaşındaki Karafırtınalar, 14 lig maçında Adanaspor’un başındaydı. Bu maçlarda 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 mağlubiyet alan Adanaspor, 32 puanla 8’inci sırada yer alıyor.

Sait Karafırtınalar’ın takıma geldiği günden bu yana 1.86 puan ortalaması tutturan Adanaspor, Ankara Keçiörengücü maçından 3 puanla ayrılabilmiş olsaydı hedef olarak belirlenen 2 puan ortalamasının üstüne çıkacaktı.

Başarılı teknik adam ve öğrencileri, ligin 23’üncü haftasında üst sıraların belalısı olarak görülen ve aldığı ekstra puanlarla dikkat çeken Menemenspor’a konuk olacak.