Adanaspor’un Yıldızı Çalışmalara Başladı

Ara transfer döneminin en hareketli takımlarından birisi olan ve transfer penceresini dünyaca ünlü futbolcu Jordan Ibe ile açan Adanaspor’da olumlu gelişmeler yaşandı. Turuncuların ilk transfer hamlesi olan 26 yaşındaki sağ kanat oyuncusu, bir süredir forma giymediği için maç eksiği bulunuyordu ancak 2 Şubat 2022 günü yapılan antrenmanla birlikte çalışmalara başladığı haberi geldi.

Flaş Transfer

Sezon içerisinde teknik direktörlük koltuğunda değişikliğe giden ve Sait Karafırtınalar’ı takımın başına getirdikten sonra yükselişe geçen Adanaspor’da ara transferin ilk hamlesi bir dönem Liverpool’da foram giyen Jordan Ibe ile anlaşarak olmuştu.

Avrupa basınının ve Türk basınının gündemine oturan transferden sonra Adanaspor’un tutkulu taraftarları oyuncuyu ne zaman izleyebileceklerini merak etmişti. Ancak 2021/2022 sezonunun başından beri hiçbir takımda forma giymeyen Ibe, bu nedenle çok fazla maç eksiği yaşadığı için bir süre daha Adanaspor taraftarı önüne çıkamayacak gibi görünüyor.

6 aydan sonra ilk kez bir takımla çalışmaya başlayan 26 yaşındaki sağ kanat oyuncusu, 2 Şubat 2022 tarihindeki antrenmanda fizyoterapist eşliğinde antrenmanını yaptı ve bu haber Adanaspor taraftarını da mutlu etti.

Nijerya asıllı İngiliz bir futbolcu olan Jordan Ibe, Adanaspor’dan önce en son İngiltere’nin köklü kulüplerinden Derby Country formasını terletmiş ancak 1 sezondan sonra takımla yolları ayrıldıktan sonra kulüp bulamadığı için 6 ay bonservisi elinde bir şekilde kulüp aramıştı.

Sturridge Durumu

Jordan Ibe’ın kadroya katılmasından sonra merak edilen ve transfer edilmesi beklenen bir diğer isim ise Daniel Sturridge olmuştu.

Bir başka Liverpool geçmişi olan ve Manchester City, Chelsea, Bolton gibi kulüplerde de forma giyen Sturridge, 2019/2020 sezonunun başında Trabzonspor’a transfer olmuştu.

Trabzonspor formasıyla kısa bir süre içerisinde yankı uyandıran bir performans sergilemeyi başarsa da tüm kariyeri boyunca mustarip olduğu sakatlıklarından Trabzon’da da mustarip olan Sturridge, sezonu tamamlayamadan takımdan ayrılmıştı.

Jordan Ibe’ın transferinden sonra Türkiye’ye geri dönebileceğine dair haberler çıkan ve bu haberlerle Adanaspor taraftarını heyecanlandıran 32 yaşındaki oyuncu, şu anda Avustralya’da forma giyiyor ve transferi zor görünüyor.

Sezon başından beri 3 maçta forma giyen ve sadece 55 dakika süre alan Daniel Sturridge, Avustralya’da bir hayli artan COVID-19’dan da etkilenmiş ve uzun bir süre sahalardan uzak kalmıştı. Müzmin sakat olarak nitelendirilen ve çok daha iyi bir performans sergileyebilecek potansiyele sahip olmasına rağmen bu sakatlıkları atlatamayan Sturridge, kariyerinin son demlerini yaşıyor.

Adanaspor cephesinin ise bu oyuncuyla herhangi bir ilgisinin olmadığı ve başka bir yabancı oyuncu transferine sıcak bakmadığı iddia ediliyor. 26 yaşındaki Jordan Ibe’a 3 senelik sözleşme yapan Turuncular, Süper Lig’e yükselene kadar en azından mali şartları düşünerek bir süre daha beklemekle çok daha iyi bir tercih yapma şansına sahip.