Adanaspor’da Bir Devir Sona Erdi

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısına damga vuran bir performans sergileyen Adanaspor, ligin ikinci devresinde kelimenin tam anlamıyla alabora olmuş ve takım çok kötü sonuçlar almıştı. Bu süreçte en büyük sorumlulardan biri olarak gösterilen Sait Karafırtınalar durumu genel olarak transfer yapamamış olmalarına bağlarken Adana temsilcisinde bir devir daha sona erdi. Karafırtınalar sözleşmesinin bitmesiyle birlikte kulübe veda ettiğini açıklarken, Turuncu Beyazlı renklere 8 ay da olsa hizmet edebilmiş olmanın kendisi ve teknik ekibi adına büyük bir gurur olduğunu ifade etti ve kulübe başarılar diledi.

Olmasaydı Sonumuz Böyle

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında tartışmasız en iyi performanslardan birisi Adanaspor’a aitti ve Turuncu Beyazlı taraftarlar ikinci yarıda da aynı performansın sergileneceğini umuyorlardı. Diğer takımların bir türlü çözüm bulamadığı üçlü savunma formatıyla ligi alt üst eden Adana temsilcisi ikinci devredeyse beklentilerin tam aksine kendisi alt üst oldu.

Teknik Direktör Sait Karafırtınalar’ın takımından ayrılan oyuncuların yeri doldurulamadı ve bu durum ciddi bir güç kaybına neden oldu. Bununla birlikte tecrübeli teknik adam da bu bahanenin arkasına ne yazık ki fazla sığındı ve sezonun sonunda olan Adanaspor’a ve onun tutkulu taraftarına oldu.

Devre arasına gelindiğinde Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen takımlardan biri olarak gözüken Adanaspor, 38’inci haftada küme düştüğü kesinleşen Kocaelispor karşısında 4-1 mağlup olunca sezonu da küme düşme hattının sadece 1 sıra üstünde tamamlayabildi.

Bu kadar büyük bir hayal kırıklığından sonra Sait Karafırtınalar ile Adanaspor arasındaki birlikteliğe dair sorgulamalar artarken, beklenen son gerçekleşti ve Karafırtınalar ile teknik ekibinin biten sözleşmesi uzatılmadı.

Tecrübeli teknik adam kendisine destek veren taraftara, camiaya, başkana ve yönetim kuruluna ayrı ayrı teşekkür ederken, 8 ay gibi kısa bir sürede de olsa Adanaspor’a hizmet edebilmiş olmaktan kaynaklı çok gururlu olduklarını belirtti.

Sezon başında Fırat Gül ile yola çıkan Adana temsilcisi ilk haftalarda gelen kötü sonuçlardan sonra teknik direksiyonda değişikliğe gitmiş ve Sait Karafırtınalar ile el sıkışma kararı almıştı.

Yıldız Nerede

Öte yandan Adanaspor ile alakalı olarak hem taraftarların hem de futbolseverlerin merak ettiği bir soru var.

O da birçok futbolseverin Liverpool döneminde tanıdığı ve bu sezon takıma katılan isimlerden biri olan Jordan Ibe’nin nerede olduğu. İngiliz oyuncunun depresyon nedeniyle tedavi gördüğü biliniyordu ve hatta Adana’da da intihara giriştiği iddia edilmişti ancak ne kulüpten ne de basından bu konuyla alakalı başka bir açıklama gelmedi.

Bununla birlikte oyuncu Adanaspor’dan maaşını almaya devam etti ancak Turuncu Beyazlı formayla tek bir maça dahi çıkmadı. Adana temsilcisinin tek bir maç bile kullanamadığı ve maddi külfetinin de yüksek olduğu tahmin edilen bir oyuncuyu neden transfer ettiği de oyuncunun neden oynamadığı da bilinmiyor.