Adanaspor Sınırda Kapattı

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısındaki performansını ikinci yarıda mumla arayan Adanaspor, tam da ikinci yarıdaki performansını özetler nitelikte bir sonuçla sezonu kapattı. Turuncu Beyazlı ekip ligin 38’inci ve son haftasında konuk olduğu küme düşmüş Kocaelispor’a 4-1 gibi ağır bir skorla mağlup olarak kötü bir şekilde sezonu gerisinde bıraktı. Bu sonuçla alakalı dikkat çeken kısımsa takımın sezonu küme düşme hattının sadece bir sıra üstünde yer alabilmesi oldu.

Sonunda Bitti

Bu sezon TFF 1.Lig’de gösterdiği ilk yarı performansıyla şahaneler yaratan Adanaspor, ikinci yarıdaki performansıyla tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı.

Turuncu Beyazlı takım sezonun 38’inci ve son haftasında bir önceki hafta küme düşmesi kesinleşen Kocaelispor’a konuk oldu. Yeşil Siyahlı takım bu kadar fazla harcama yaptığı ve hatta şampiyonluk hedeflediği sezonda küme düşmek gibi bir felaketi yaşadığı halde Sait Karafırtınalar’ın takımından çok daha iyi bir görüntü içerisindeydi.

Nitekim bu durum sonuca da net bir şekilde yansıdı. Daha 4’üncü dakikada öne geçen Kocaelispor ilk yarıyı da bu skorla önde kapattı. İkinci yarıda 63’üncü dakikada farkı 2’ye çıkartan Kocaeli temsilcisine Adanaspor’un cevabı 4 dakika sonra Ciss ile geldi.

Ancak Kocaelispor’un söyleyecek sözü vardı ve önce 78’de sonra da 90+1’de sahneye çıkan Yusuf Efe Yaman attığı 2 golle maçın skorunu 4-1 olarak tescil etti. İki takımın da kümede kalma durumu netleştiği için sıralamalarda büyük bir değişiklik olmadı ancak Adanaspor adına çok önemli bir mesaj ortaya çıktı.

Zira takım bu mağlubiyetle birlikte 45 puanda kaldı ve 15’inci sıraya geriledi. Küme düşen Bursaspor ve Kocaelispor’un 44 puanda olduğu hatırlandığında bu ligin bir hafta daha sürmesi Adana temsilcisi adına çok daha büyük bir felaketi beraberinde getirebilirdi.

Yine Eksikler

Öte yandan maçtan sonra değerlendirmelerde bulunan Adanaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar’ın açıklamalarında yine takımın eksikleriyle alakalı durumlar odaktaydı.

Tecrübeli teknik adam kümede kalmış olmayı başarı olarak nitelendirirken, bu durum taraftarlar nezdinde tepkiye yol açtı. Bununla birlikte en önemli oyuncularının dışında 8 oyuncularını daha kaybettiklerini hatırlatan tecrübeli teknik adam, Kocaelispor’un mücadelesine cevap veremediklerini ifade etti.

Kendileri için ligin 2 hafta önce bittiğini savunan Karafırtınalar, bu maçın prestij olarak oynandığını ve pek tabii kazanmak istediklerini ancak kazanamadıklarını dile getirdi. Kendilerine destek çıkan taraftarlara, teknik ekibe ve yöneticilere teşekkür eden Adanaspor Teknik Direktörü, bununla birlikte gelecek sezon daha iyi işler yapmak istediklerini belirtti.

4 takımın düştüğü sezonda bu şartlarda kümede kalabilmiş olmayı iyi bulan Karafırtınalar, gelecek sezon çok daha iyi işler çıkartmak durumunda. Zira tecrübeli teknik adam her ne kadar kötü sonuçlar geliyor olursa olsun daima kendi arkasında duran bir yönetimle çalıştı ve gelecek sezon durum böyle olmayabilir.