Adanaspor Teklemeye Razı

Bu sezon TFF 1.Lig’in belirli dönemlerinde çok iyi işler çıkartan Adanaspor, bu başarıyı devam ettiremedi ve takım ikinci yarıda gösterdiği performansla gerçekten çok büyük tepki topladı. Turuncu Beyazlı takım son haftalarda bir kez daha kötüye doğru gitmeye devam ederken 36’ıncı haftada oynanan maçta İstanbulspor karşısında da iyi bir performans yoktu. Buna rağmen sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılan Adana temsilcisinin bu sonuçtan memnuniyet duyduğunu görmek taraftar adına can sıkıcı olacaktır.

Canlar Sıkkın

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında ne kadar başarılı bir performans sergilediyse ikinci yarıda da o kadar kötü performans sergileyen Adanaspor’un bu durumu her seferinde taraftarının canını acıtacak gibi duruyor.

Ligin 35’inci haftasında kendi sahasında Boluspor’u konuk eden Adana temsilcisi sahadan 2-1 mağlubiyetle ayrılarak taraftarını üzmüştü. Bu müsabakadan sonra 36’ıncı hafta müsabakasının hazırlıklarına başlayan Turuncu Beyazlı ekip ligin en iyi takımlarından biri olan İstanbulspor’a konuk oldu.

İstanbul temsilcisi karşısında 24’üncü dakikada geriye düşen Sait Karafırtınalar’ın takımı ilk yarıyı da geride kapattı. İkinci yarının hemen başında Amadou Ciss’in attığı golle eşitliği sağlayan Adanaspor, maçta başka bir gol olmayınca 1 puana razı oldu ve sahadan da mutlu ayrıldı.

Bununla birlikte bir dönem Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen takımlardan birisi olan Adanaspor’un şimdi İstanbulspor karşısında aldığı beraberliğe sevinecek bir konuma gelmesi taraftarın canını ne kadar sıksa haklı.

Adana’nın turuncu temsilcisi bir sonraki haftayı bay geçecek. İstanbulspor ise Samsunspor deplasmanında galibiyet arayacak. 36’ıncı hafta sonuçlarından sonra Adanaspor 45 puanla 11’inci sırada yer alırken İstanbulspor 58 puanla 4’üncü sırada oturuyor.

Büyük Tehlike

Adanaspor adına ciddi bir şekilde canların sıkılabileceği ortamın oluştuğunu dile getirmek yanlış olmaz. Turuncu Beyazlı takım 45 puanla 11’inci sırada yer alıyor olsa da küme düşme hattının en üst sırasında yer alan Bursaspor’un da 41 puanda olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu bağlamda takımın bir anda kendisini çok daha alt sıralarda bulması mümkün. Nitekim Adana temsilcisi bir sonraki haftayı bay geçecek ve küme düşme hattında oynanacak maçlarla birlikte barem ister istemez daha da fazla artacak.

Bu açıdan bakıldığı zaman Adanaspor adına ligi oldukça alt sıralarda bitirme riski iyiden iyiye beliriyor. Öte yandan takımın küme düşmesi konusunda mucizevi olaylara ihtiyacı var ancak bu ihtimalin var olması bile gerçekten çok can sıkıcı.

Turuncu Beyazlı ekipte Sait Karafırtınalar takımın alternatifsiz olmasından söz ederken bu maçta bir sakatlık daha yaşanmış olması takımın Kocaelispor ile oynayacağı sezonun kapanış maçına nasıl tesir edecek merak konusu.

Zira Kocaelispor son haftalarda iyi bir çıkış yakalamasına rağmen küme düşme hattından kurtulabilmiş değil. Yeşil Siyahlı takım sezon sonuna kadar şansını sürdürebildiği takdirde Adanaspor maçına çok daha istekli çıkacaktır.