Adanaspor Yıldızını Kaptırmak Üzere

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında çok başarılı bir performans sergilemesine rağmen ikinci yarıya bu performansı taşıyamayan Adanaspor, ligi küme düşme hattının bir sıra üstünde tamamlayabildi. Bununla birlikte ilk yarıdaki başarının da ikinci yarıdaki başarısızlığın da temel sorumlularından biri olarak gösterilen Teknik Direktör Sait Karafırtınalar da geçtiğimiz günlerde sözleşmesinin bitmesiyle birlikte görevinden ayrıldığını açıklamıştı. Bu ayrılık haberinden sonra haberleri bir kez daha gözden geçiren Turuncu Beyazlı taraftarlar bu sefer çok daha üzülecekleri bir ayrılık haberiyle karşı karşıya kaldılar. Zira bu sezon Adana temsilcisi adına en parlak performansı sergileyen isimlerden biri olan Celil Yüksel kuvvetle muhtemel kulüpten ayrılacak.

Sezonun En İyisi

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında sergilediği başarılı performansla ezeli rakibi Adana Demirspor gibi Süper Lig’e yükselebileceğine dair umutlanan Adanaspor, ikinci yarıda sergilediği kötü performans nedeniyle hedeflerinin tam tersine gitmekten kurtulamadı.

Turuncu Beyazlı ekip ligin ikinci devresinde puanları hanesine eklemek konusunda çok büyük sıkıntılar yaşadı ve haftalar ilerledikçe Adanaspor puan sıralamasında geriledi. Nitekim sezonun son maçında Kocaelispor karşısında sahadan 4-1 mağlup ayrılan Sait Karafırtınalar’ın takımı sezonu küme düşme hattının sadece 1 sıra üstünde tamamlayabildi.

Bununla birlikte krizde yer alan takımların sezon adına teselli bulabilecekleri bazı oyuncular olur ve Celil Yüksel de bu sezon sergilediği performansla tam olarak o oyunculardan biriydi. 24 yaşındaki yetenekli orta saha sezon boyunca Adana temsilcisinin en büyük hücum silahlarından biri olurken sezonu da 8 gol ve 8 asist gibi göz kamaştırıcı bir performansla geride bıraktı.

Celil’in bu performansı ister istemez diğer TFF 1.Lig ve Süper Lig kulüplerinin de dikkatini çekti. Basında yer alan haberlere göre birçok kulüp tarafından teklif almaya devam eden Celil’in rotasıysa hemen hemen belli olmuş durumda.

Samsun Yolcusu

Basında yer alan haberlere göre Adanaspor’un başarılı orta sahası, gelecek sezon Samsunspor forması giymek konusunda anlaşmaya vardı. Bu sezon tıpkı Adanaspor gibi ancak Adana temsilcisinden daha iyi bir performans sergileyen Samsunspor, şampiyonluk hayaliyle başladığı sezonda büyük hayal kırıklıkları yaşadı.

Play-Off’a da kalamayan Samsun temsilcisinde yeni bir yapılanmanın adımları atılırken bu yapılanmada Celil’in payının da yüksek olduğu iddia ediliyor. Zaten bir süreden bu yana oyuncuyu takip ettiği bilinen Karadeniz temsilcisinin gelecek sezon oyuncuya Kırmızı Beyazlı formayı giydirmesi oldukça muhtemel görünüyor.

Öte yandan Adanaspor adına da bazı konuların gözden geçirilmesi gerekiyor. Her ne kadar bir noktadan sonra bahaneye dönmüş olsa da Sait Karafırtınalar takımın eksikleri konusunda haklıydı. Bu ara transfer döneminde çok kötü bir süreç geçiren Turuncu Beyazlı ekip ikinci yarıya ilk yarıdan daha güçsüz başlayan nadir ekiplerden biri olmanın bedelini de puan sıralamasındaki yeriyle ödedi.