Adanaspor Ligde Kalmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Adanaspor

TFF 1. Lig’de sezonun bitmesine 3 hafta kadar bir süre kala ligden düşmesi kesinleşen Adanaspor ekibi, alınan kararın ardından düşüş yaşamamanın sevincini yaşıyor.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor, ligin bitmesine 3 hafta kadar kalan bir sürede ligden düşen ilk kulüp olmuştu. 2020-2021 sezonunda alt ligde oynayacağı için üzüntü yaşayan turuncu beyazlılarda, son günlerde ise sevinç yaşanıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararla, futbol liglerinde kümeden düşme bu sezon için kaldırıldı. Bu kararın ardından en önemli sevinci yaşayan kulüplerden biri ise Adanaspor oldu.

Bu sezon ligde toplamda 34 haftalık mücadele sürecinde yalnızca 3 galibiyet yaşayan turuncu beyazlılar, 12 kez sahadan beraberlikle dönmüştü. Toplamda ise 21 puan toplayan Adana temsilcisi, sezonu da 17’inci basamakta tamamlamış ve ligden düşen ilk kulüp olmuştu.

Gelecek Sezona İyi Hazırlık Yapacağız

Alınan kararla ise ligden düşmeyecek olan Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül, söz konusu durumdan çok mutlu olduğunu belirtti. Ve yarışmacı bir ruhla kaybettiklerini ekledi.

Alınan karar için gereken mercilere teşekkür dileklerinde bulunan turuncu beyazlı yönetici, bir daha kulübünün böyle bir duruma gelmemesi için de dilekte bulundu.

Gelecek sezonda iyi bir takım kuracaklarının altını çizen Bayram Akgül, iyi bir hazırlık yapacaklarını da belirtti.

Güncel Yazılar