Adanaspor Ligde Kalacak

Adanaspor Orta Saha Oyuncusu Mustafa Sami Can Keskin ve Savunma Oyuncusu Mehmet Sedef Açıklamalarda Bulundu.

Açıklamalarda mağlubiyetlerden kendilerini etkilediğini ancak ligde kalmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen oyuncular şu açıklamaları yaptılar.

Pazar Günkü Altay Maçı Hakkında Açıklamalarda Bulunan Mustafa Sami Can Keskin Şunları Aktardı

“Önümüzde Altay maçı var. Sıralamada üstümüzde olmasına rağmen bence kadro kalitesi olarak baktığımızda kazanabileceğimiz bir maç. Deplasmanda olduğu için tabii ki zor gibi gözüküyor ama bizim takım her yerde her takımı yenebilecek bir kadro yapısına sahip. Ben buna gerçekten inanıyorum. Bir galibiyet almamız, öz güvenimizi yükseltmemiz lazım. Umarım Altay maçı da bununla ilgili bir başlangıç olur.”

“Adanaspor’da çok uzun yıllar geçirdim. İyisiyle kötüsüyle birçok hatıram var. Şampiyonluk mücadelesi ve play-off da yaşadım. Tabii ki zorlu süreçler yaşadık, zorlu haftalar geçirdik ama hiçbir zaman buradaki futbolcunun kalbinde ve beyninde ‘düşer miyiz?’ gibi bir endişe olmadı. Bu sene de aynı şekilde hiçbir futbolcu, hoca ve yönetici bu düşünce içinde değil. Sadece kötü günler geçiriyoruz, bu günlerin biteceğini de biliyoruz. Taraftarımız biraz sabretsin, yanımızda olsun. Taraftarımızın desteğini tam anlamıyla arkamızda hissediyoruz. Onlar bunu biraz daha artırsınlar, biz de sahadaki mücadelemizi arttıracağız ve ligi istediğimiz yerde bitireceğiz”

Mehmet Sedef de Açıklamalarda Bulundu

Adanaspor’un ligde kalması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen savunma oyuncusu Mehmet Sedef, Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçına iyi hazırlandıklarını ifade etti.

Tüm maçları önemsediklerini söyleyen yıldız oyuncu şu açıklamalarda bulundu.

“Artık bütün maçlardan puan almak istiyoruz. Özellikle sahamızda oynadığımız maçlardan 3 puan almak istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor maçında bunu başaramadık ama bir puan da iyiydi. Altay maçından da puan almak istiyoruz. Sahaya 3 puan için çıkacağız ama yenemiyorsak da yenilmeyeceğiz. Önemli olan artık, 12 maç kaldı, her maçtan puan alıp evimizdeki maçları da kazanarak üst sıralara doğru çıkmak istiyoruz.”

“Ligin ilk yarısında da iyi bir kadro vardı ama şanssızlıklar ve sakatlıklar oldu. İkinci yarı için iyi bir kadro kuruldu. Artık iyice kenetlenip arkadaşlığımızı en üst seviyeye çıkartıp sahada da iyi oynayarak Adanaspor’un ligde kalması için elimizden geleni yapacağız.” Cümlelerini kullandı