Adanalı Fenerbahçe Oyuncusundan Sağlık Bakanlığına Destek

Sadık Çiftpınar

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada etkisini olumsuz bir şekilde devam ettirirken, Türkiye’de salgın ile karşı karşıya geldi. Dünyada on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan salgın, henüz net bir tedavisi bulunmadığı için de ciddi bir panik yaratıyor. Yardım kampanyalarının da hızla arttığı süreçte Adanalı Fenerbahçe oyuncusu Sadık Çiftpınar da, 100 bin maske, 15 bin test ve 3000 koruyucu ekipman bağışında bulundu.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede bir salgın hastalık haline gelen yeni tip koronavirüs salgını, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edildi. Bu süreçte ise tüm dünyayı gerek ekonomi yönünden gerekse de sağlık ihtiyaçları açısından olumsuz etkileyen salgın, çeşitli imkanlarla destek kampanyasına da dönüştü.

100 Bin Maske 15 Bin Test 3 Bin Koruyucu Ekipman

Pek çok spor kulübü, kişi ya da kurum, kendi imkanları dahilinde özellikle çok fazla ihtiyaç bulunan ve tıbbi malzemeler içerisinde bulunan maske, test ve koruyucu ekipman bağışını da bu süreçte gerçekleştirdi.

Adanalı olan ve Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol A Takım oyuncusu Sadık Çiftpınar da, yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Türkiye Sağlık Bakanlığına 100 bin maske, 15 bin test ve 3000 koruyucu ekipman bağışında bulundu.