Adana’da İki Farklı Takım İki Farklı Duygu

Adana

TFF 1. Lig’de iki Adana temsilci ekipleri arasında iki farklı duygu yaşandı. Ligde şampiyonluk için mücadele veren Adana Demirspor, 2’inci sıraya otururken, Adanaspor ise ligden düştü.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor ve Adana Demirspor ekipleri iki farklı duyguyu yaşadılar. Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Demirspor ekibi, art arda gelen galibiyetler ile 2’inci basamağa yükseldi. Yükselişi şampiyonluk sevinci gibi kutlanırken, Adanaspor ekibinde ise ligden düşme durumu yaşandı.

Adana kentini temsil eden iki farklı için ayrı duyguların aynı anda yaşanması ise spor dünyasının gündemine oturdu.

Süper Lig’e yükselme durumunda önemli bir avantaj elde eden lacivert  mavililer, özellikle de koronavirüs salgını sonrasındaki performansı ile dikkatleri çekti. Çıkmış olduğu mücadeleleri art arda galibiyetle sonlandıran Adana temsilcisi, Hatayspor’un 3 puan gerisine gelmeyi başardı.

Öte yandan birinci lige veda eden Adanaspor cephesinde ise üzüntü hakimdi. Turuncu beyazlıların ligden düşmesine neden olan mücadele ise Boluspor ve Hatayspor arasında yaşandı.

Son 3 Maç Heyecanı

Bolu ekibinin, zirvede yer alan Hatayspor’u 1-0 mağlup etmesi sonucunda Eskişehirspor’un ardından birinci lige veda eden ikinci ekip Adanaspor olarak kayıtlara geçti.

Öte yandan Adana Demirspor ekibi de, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u 2-1 mağlup ederek, ikinci basamağa yükseldi. Ve Süper Lig yolunda önemli bir avantaj elde etti.

Güncel Yazılar