Adana Takımlarının Hüsranları Sürüyor

Bu sezon biri Süper Lig’de diğeri de TFF 1.Lig’de mücadele eden iki Adana takımı, liglerinin son düzlüklerinde kendilerini destekleyen taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmayı sürdürüyorlar. İki takım da sezonun tamamlanmasına kısa bir süre kala oynadıkları maçlardan kötü sonuçlarla ayrılmaya devam ederlerken, bu durum şehrin ve farklı renkleri destekleyen taraftarların ister istemez eleştirilerini ve sorgulamalarını arttırıyor.

Adana Demirspor Galibiyeti Unuttu

Bu sezon biri Süper Lig’de diğeri TFF 1.Lig’de mücadele eden iki Adana takımı var ve bu takımlardan Adana Demirspor Süper Lig’e yeni dönmüş olmasına rağmen sergilediği performansla bu sezonun en çok öne çıkan takımlarından biri olmayı başardı.

Bununla birlikte Lacivert Mavili takımın ligin son düzlüğüne gelinen bu dönemde gösterdiği kötü performans taraftarını da hem üzdü hem de çılgına döndürdü. Ligin 36’ıncı haftasında oynanan müsabakada kendi sahasında Alanyaspor’u misafir eden Şimşekler, sahadan 2-1 mağlup ayrılarak kötü gidişatını sürdürdü.

İtalyan teknik adam Vincenzo Montella takımında anlam veremediği bir düşüş olduğunu geçmiş haftalarda da dile getirmişti. Ancak başarılı teknik adamın kendisi de Süper Lig’de oynanan son 4 maçın 4’ünden de mağlup ayrılabileceklerini tahmin etmemiştir.

Galibiyetin ne olduğunu tamamen unutan Lacivert Mavili takımın bu durumu sezon içerisinde gösterilen iyi performansın da hatırlardan silinmesine neden oldu. Zira takım Avrupa hedefiyle heyecanlanmıştı ancak son 4 maçta bırakılan 12 puan nedeniyle bu hedef tam olarak gerçekleştirilemeyecek bir hayale dönmüş durumda.

Şimşekler ligin 37’inci haftasında Galatasaray deplasmanında puan ve puanlara olan hasretini sonlandırmak adına mücadele edecek.

Adanaspor’un Dibe Vuruşu

Öte yandan Adana’nın TFF 1.Lig’de mücadele eden temsilcisi Adanaspor adına durumun da ezeli rakibinden farksız olmadığını ve hatta genel tabloda işlerin Turuncu Beyazlı takım adına çok daha kötü gittiğini dile getirmek yanlış olmaz.

Süper Lig ve ilk 6 hayallerini çok uzun bir süre önce tozlu raflara kaldıran Sait Karafırtınalar’ın takımı bununla birlikte artık tamamen dibe vurmuş durumda ve Turuncu Beyazlı taraftarlar bu duruma bir anlam veremiyorlar.

Ligde oynadığı son 5 müsabakada sadece 1 galibiyet alabilen Turuncular, bununla birlikte son 3 maçta 2 mağlubiyet ve 1 beraberlik yaşayarak toplamda 8 puanı bıraktılar. Bu bağlamda oldukça kötü bir form grafiğine sahip olan Adana temsilcisi adına işlerin hiç ama hiç iyi gitmediği kesin.

Öte yandan her ne kadar çok mümkün olmasa da Adanaspor’un küme düşme konusunda da tedirginlik yaşamasına neden olabilecek bir tablonun oluştuğunu ifade etmek gerekiyor. Sait Karafırtınalar’ın öğrencileri bir sonraki haftayı bay geçecekler ve son haftada da kümede kalma mücadelesi veren Kocaelispor ile karşı karşıya gelecekler.

Bu açıdan bakıldığında matematiksel olarak devam eden bir riskin söz konusu olduğunu ve Adana temsilcisinin ligin bir dönem en formda ekiplerinden biri olduğunu düşünmek takımın dibe vuruşunu net bir şekilde ifade ediyor.