Adana Takımları Sezonu Kapatıyor

Bu sezon biri Süper Lig’de diğeri TFF 1.Lig’de mücadele eden iki Adana takımı da sezon içerisinde oldukça iyi işler çıkartmakla beraber her ikisi de sezonun son düzlüğünde beklenmedik kadar kötü performanslar sergilediler. Bu durum her iki takımın taraftarında da ciddi hayal kırıklıkları oluştururken, 20 Mayıs tarihinde başlayacak 38’inci hafta müsabakalarıyla birlikte bu hafta sezon kapanıyor.

Adana Demirspor Taraftarı Önünde

Bu sezon yükseldiği Süper Lig’de çok dikkat çeken bir performans ortaya koyan Adana Demirspor, daha yeni yükselmiş bir takım değil de sanki 10 seneden beri bu ligde mücadele eden bir takım görüntüsündeydi.

Bununla birlikte takımın kendi kendine yükselttiği beklentilerle birlikte Avrupa bileti alabileceği düşünülüyordu. Ancak 38’inci hafta öncesinde oynadığı son 5 müsabakanın tamamını kaybeden Adana temsilcisi adına bu durum bir hayal kadar dahi gerçekçi olmadı.

Lacivert Mavili takımda genel olarak bir rehavet durumu söz konusu ve teknik direktör Vincenzo Montella da bu durumdan memnun olmadığını ifade ediyor. Bununla birlikte takımın bu kötü gidişattan sonra en azından moral bulmak adına karşı karşıya geleceği rakibinin de Göztepe olduğunu belirtmek gerekiyor.

İzmir temsilcisi ligin güncel durumda en kötü takımlarından biri ve çok haftalar öncesinde küme düşeceği kesinleşti. Bu bağlamda moral olarak dipte yer alan iki takımın müsabakası olarak nitelendirilen bu müsabaka 22 Mayıs Pazar günü oynanacak.

Adana Demirspor bu maçtan galibiyetle ayrılarak taraftarı önünde oynayacağı maçla birlikte hem Lacivert Mavili tribünlere bir hediye vermek hem de sezonu moralli kapatmak hedefinde olacak. Bakalım Göztepe Adana Demirspor ekibine bir sürpriz yaratabilecek mi?

Adanaspor’da Felaketin Sonu

Öte yandan Adana Demirspor her ne kadar sezonun son düzlüğünde iyi performanslar sergileyememiş olsa da bu sürecin boyu kesinlikle Adanaspor’un kötü performansı kadar uzun değildi.

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen takımlardan biri olan Adanaspor, bir dönem Play-Off potasının en kuvvetli taliplerinden biriyken üst üste gelen kötü sonuçlarla birlikte hedeflerinden koptu.

Bununla birlikte takım artık o kadar kötü bir performans gösteriyor ve bu durum o kadar kanıksanmış halde ki birçok Turuncu Beyazlı taraftar sezonun birkaç hafta daha sürmeyecek olmasına şükrediyorlar.

Zira Adanaspor’un bu gidişatıyla birlikte oynayacağı birkaç maç daha takımın küme düşmesine dahi neden olabilirdi. Ligin 38’inci ve son haftasında Kocaelispor’a konuk olacak olan Adanaspor, bu müsabakadan galibiyetle ayrılmayı hedefleyecek.

Bu lig bir hafta daha sürmüş olsa ve Kocaelispor bu hafta oynanacak maçtan galip ayrılsa Adana temsilcisinin küme düşmesi işten bile olmayabilirdi. Bu bağlamda teknik direktör Sait Karafırtınalar ve oyuncuların tamamı takım ilk yarıda taş üstünde taş bırakmazken şimdi nasıl bir taşın üstüne başka bir taş koyamaz hale geldiklerini sorgulamalılar.