Adana İmamoğlu Kaymakamlığı Futbol Turnuvası Sona Erdi

Adana; her yaştan insanın sporu sevdiği şehirlerden birisidir. Bu güzel şehri Süper Lig’de Adanaspor ve Adana Demirspor temsil eder. Adana Demirspor; Süper Lig’de mücadele eden güçlü bir takımdır. Adanaspor ise TFF 1.Lig’in dişli ekiplerinden birisidir. 

Adanaspor ve Adana Demirspor gibi iki güçlü kulübün varlığı; Adana şehrindeki insanların futbola daha çok ilgi duymasını sağlıyor. Bu durumun farkına varan İmamoğlu Kaymakamlığı; geçtiğimiz günlerde bir futbol turnuvası düzenledi. Gelin, bu turnuvanın detaylarına bir göz atalım! 

Adana Şöhretleri’nin Futbol Gösterisi Büyük İlgi Gördü

İmamoğlu Kaymakamlığı Futbol Turnuvası final maçı öncesinde birbirinden güzel görüntüler vardı. Dostlar Masterlar Derneği Futbol Takımı’nın oyuncuları bu etkinliğe geldiler. Final maçı öncesinde de güzel bir futbol gösterisi sundular. Mustafa Ilıkoba, Mithat Taşlı, Mehmet Budak, Savaş Bahadır gibi bir dönem futbol oynayan ve şehirde hatrı sayılır bir popülerliğe sahip olan kişilerin futbol gösterisine ilgi büyüktü. 

İmamoğlu Kaymakamı Mehmet Aksu ve Belediye Başkanı Kasım Karaköse; organizasyonun final maçına katılımlarından dolayı Dostlar Masterlar Derneği Futbol Takımı’nın oyuncularına teşekkür ettiler. Bunun yanı sıra, Dostlar Masterlar Derneği Futbol Takımı da kendilerini davet etmelerinden dolayı Adana İmamoğlu Kaymakamı Mehmet Aksu’ya bir plaket verdi. 

Final maçı ve öncesindeki güzel futbol gösterisinin ardından katılımcılar hatıra fotoğrafları çektirdiler. Güzel bir organizasyonun ardından birbirlerine veda ettiler. Böylesine güzel bir etkinlikte yer alarak ileriye dönük güzel anılar kazanmış oldular. 

Adana’da Futbola Olan İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Adana; daha önce de ifade ettiğimiz gibi iki güçlü futbol kulübüne sahip! Her iki kulübün de başarılı olması; şehirde futbola duyulan ilgiyi arttırıyor. Bilhassa Adana Demirspor’un futbola yapmış olduğu yatırımlar dikkat çekici! Lacivert mavili kulübün kadrosunda Mario Balotelli başta olmak üzere Younes Belhanda, Britt Assombalonga, Benjamin Stambouli gibi isimler bulunuyor. Bunun yanı sıra, birçok genç futbolcunun Adana Demirspor’da oynamayı tercih ettiğini ifade edebiliriz. Geçtiğimiz sezon kiralık olarak Adana Demirspor’da top koşturan Yunus Akgün; ligin yıldızı parlayan oyuncularından birisi olmuştu. 

Adana Demirspor; geçtiğimiz sezon Süper Lig’de 15 galibiyet, 10 beraberlik ve 13 mağlubiyet aldı. Lige çok iyi başlayamasa da ilk devrenin ortalarından itibaren ciddi bir çıkış yakaladı. Üst üste galibiyetler alarak rakiplerine gözdağı verdi. Ancak, bilhassa ligin son haftalarında kötü yenilgiler aldı. Bu yüzden, ligi hedeflediği yerin çok altında bitirdi. Bir başka deyişle, 55 puan ile dokuzuncu olabildi. Ciddi bir maaş bütçesine sahip olan Adana Demirspor; başta Mario Balotelli olmak üzere yıldız oyuncuları ile 2022 – 2023 sezonunda çok daha iyisini yapmak istiyor. 

Adanaspor’da tek hedef tıpkı Adana Demirspor gibi Süper Lig’de olabilmek! Turuncu beyazlı takım; şehrin büyük desteğiyle bu hedefine ulaşacak gibi gözüküyor.