Adana İller Arası Karate Turnuvası’na Ev Sahipliği Yaptı

Adana sporu denildiği zaman aklınıza yalnızca Adanaspor ve Adana Demirspor gelmemeli! Her iki takım da Adana’yı futbolda çok iyi temsil ediyor. Ancak, şehirde farklı sporlara da ilgi duyulduğunu ifade edebiliriz. Onlardan birisi de karate!

Takdir edersiniz ki, okulların bir ay önce kapanmasıyla beraber spor ile ilgilenen gençler ve çocuklar daha çok spor yapma şansını elde ettiler. Bunun yanı sıra, sevdikleri sporlar ile ilgili organizasyonlara katılacak zamanı da buldular. Adana; 2022 yılının Temmuz ayında olduğumuz şu günlerde oldukça güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Seyhan Belediyesi başta olmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Karate İl Temsilciliği işbirliğiyle gerçekleştirilen iller arası karate turnuvası büyük ilgi gördü. Söz konusu turnuvaya 450 sporcu katıldı. Söz konusu sporcular; altı farklı ili ve 31 farklı kulübü temsil etmek adına Adana’ya geldiler. Turnuva boyunca birbirinden güzel anlar yaşandı.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay Turnuvanın Öneminden Bahsetti

Adana gibi bir şehrin böylesine önemli bir spor organizasyonuna imza atması sevindirici! Bu durumun farkında olan isimlerden birisi de Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay! Akay; turnuvanın açılışında güzel bir konuşma yaptı. Her şeyden önce, böylesine önemli bir organizasyonda yer almaktan ve karate ailesi ile hareket etmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirdi. Seyhan Belediyesi’nin diğer spor branşlarında olduğu gibi karateye de büyük bir destek verdiğini ifade etti. Ayrıca, söz konusu turnuvaya karate sporuna büyük emek veren merhum antrenör Mehmet Özlü’nün isminin verilmesinin bir gurur olduğunu belirtti.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar söz aldı. O da birbirinden başarılı sporcular yetiştirmek adına bu organizasyonu düzenlediklerini ifade etti. Çok güzel bir etkinlik olduğunu dile getirdi. Farklı şehirlerden gelen sporcuların kaynaşmasının sevindirici olduğunu söyledi. Son olarak, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Karate Adana

Katılım Gösteren Kulüplere ve Sporculara Plaket Verildi

Organizasyonda söz alan isimlerden bir diğeri de Karate il temsilcisi Maşallah Aykurt oldu. O da iller arası karate turnuvasının amacına ulaştığını dile getirdi. Turnuvanın büyük bir ilgi görmesinin kendisini sevindirdiğini ifade etti. Ayrıca, söz konusu turnuvanın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi adına elinden gelenin fazlasını yapan tüm isimlere teşekkür etti.

Karate il temsilcisi Maşallah Aykurt; gün sonunda Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a plaket verdi. Bunun yanı sıra, farklı şehirlerden gelen ve 31 kulübü temsil eden sporcular arasından başarılı olan ve derece elde edenlere madalyaları verildi. Günün sonunda dereceye giren sporcular madalyaları ile hatıra fotoğrafları çektirdiler. Karate turnuvası; güzel anılar ile sona erdi.